Silvestrovská prohra i výhra

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

31. 12. 2017 | 12:48zpět na seznam novinek

Tradiční Silvestrovské derby mezi Spartou a Slavií skončilo poslední den v roce 2017 jednou výhrou pro oba kluby. Zápas hráčů nad 45 let vyhrála Slavia 2:1, následné utkání hráčů nad 35 let ovládli sparťané, když soupeři vstřelili devět gólů.

První šanci zápasu měli sparťané, když se ke střele dostal Marek Matějovský, ale jeho pokus skončil jen na tyči domácí branky.

V další šanci byl Tomáš Jun, jenž obešel Martin Hyského a byl sám před brankářem, ale šajtlí branku netrefil. Následně, jen o pár vteřin později, Juna vychytal Martin Vaniak zblízka.

Mnohem aktivnější sparťané se dočkali úvodní branky ve dvanácté minutě. Matějovský našel za obranou Vidličku, ten si míč zasekl, našel přihrávkou Jiřího Jarošíka, jenž po zasekávačce prostřelil Martina Vaniaka.

O tři minuty později to bylo o dvě branky, když Matějovský našel Luďka Straceného, který také prostřelil Vaniaka trochu se štěstím, ale míč nakonec skončil v síti.

V poslední pěti minutách prvního poločase bylo také rušno. Nejprve snížil na 1:2 Jaroslav Černý, následně neproměnil penaltu Karel Piták, a tak sparťané navýšili skóre na 4:1. Nejprve dorazil Jarošíkovu střelu Marek Kincl a těsně před přestávkou proměnil penaltu po třech rohových kopech Tomáš Jun.

V druhém poločase se sparťané rozstříleli ještě víc. Nejprve bombou pod břevno nedal Vaniakovi šanci Tomáš Čížek, na kterého střelecky navázeli také Flachbart, Stracený, Zelenka, Koloušek a po deseti minutách druhé půle bylo skóre 9:2. Nakonec se za domácí trefili ještě Šenkeřík a z penalty Kuka, kteří stanovili skóre na 4:9.

Zápas hráčů nad 35 let

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 4:9

Branky: 21. J. Černý, 30. Kuka, 48. Šenkeřík, 50+1. Kuka (pen.) – 12. Jarošík, 15. Stracený, 24. Kincl, 25+1. Jun (pen.), 27. Čížek, 29. Flachbart, 31. Stracený, 33. Zelenka, 34. Koloušek.

Slavia: Vaniak – Luk. Došek, Petrouš, Mar. Müller, Hyský, Kalivoda, J. Černý, Ulich, Piták, Skácel, Šenkeřík, P. Berger, Vlček, Kuka, T. Hrdlička

Sparta: Bičík – Koloušek, Matějovský, Vidlička, Jarošík, Hübschman, Novotný, Stracený, Kincl, Flachbart, Čížek, Luk. Zelenka, Jun

Těsná prohra

Skóre zápasu otevřel ve druhé minutě Martin Hašek, jenž dostal prostor uprostřed hřiště, navezl si míč před branku a technicky poslal míč k tyči vedle brankáře Šimurky.

Vyrovnání se dočkali hráči Slavie ve čtrnácté minutě poté, co sparťané nevyužili protiútok a Řehák našel uprostřed hřiště Kozla, jenž po zemi prostřelil Blažka.

Nejaktivnějším sparťanským hráčem byl jednoznačně Martin Hašek, jenž kromě vstřelené branky na začátku zápasu měl ještě další střelecké příležitosti, ale jednou branku netrefil tvrdou střelou, následně se mu nepovedl ideálně lob a na začátku druhé půle trefil ze strany jen boční síť.

V osmadvacáté minutě se Slavia dostala do vedení 2:1, když Řehák napálil míč z přímého kopu mezi hráči do branky.

Tři minuty před koncem mohl srovnat Martin Hašek, ale svou další střelu levačkou po přihrávce od Marka Trvala nasměroval nad branku. Zápas tak skončil výhrou Slavie 2:1.