První semifinálové hlasování o Zápas století

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

23. 4. 2017 | 16:42zpět na seznam novinek

Od úvodního hvizdu ligového utkání s Plzní můžete v klubové mobilní aplikaci hlasovat v prvním semifinálovém hlasování o Zápas století na Letné.

O anketě, která nás provází celou jarní částí sezony, si můžete přečíst zde. Hlasovat můžete v sekci 'Otázka dne' v mobilní aplikaci Sparty, kterou si můžete zdarma stáhnout na AppStoru nebo Google Play.

První semifinálovou dvojici tvoří vítězové úvodních dílčích hlasování, utkání se Slovanem Bratislava z roku 1972 a Schalke 04 z roku 1973.

5. 8. 1972: Sparta – Slovan Bratislava 4:3 (4:2 na penalty)

Finále Československého poháru nabídlo vskutku dramatickou bitvu. Slovan Bratislava, v jehož kádru působila řada reprezentantů, vyhrál úvodní utkání na vlastní půdě 1:0, a Sparta tak musela v odvetě na Letné dotahovat ztrátu.

Slovan se ve druhém poločase ujal vedení, sparťané však díky brankám Táborského a Jurkanina dokázali skóre otočit. Přestože se bratislavským povedlo vyrovnat, Jurkanin svým gólem z penalty poslal zápas do prodloužení. V něm Zlocha znovu vyrovnal, jenže Urban znovu dokázal poslat Spartu do vedení. Rozhodnout tak musely penalty. V rozstřelu sparťanský brankář Kislinger vychytal Zlochu a Pekaríka a sparťané se radovali ze zisku pohárové trofeje.

21. 3. 1973: Sparta – Schalke 04 3:0

Německý tým byl ve čtvrtfinále Poháru vítězů poháru považován za favorita, což platilo i po jeho vítězství 2:1 v úvodním zápase hraném v Gelsenkirchenu. Jedinou branku Sparty tehdy vstřelil Jaroslav Bartoň.

Na Letné ale přišel pro německý tým šok. Jurkanin otevřel skóre už v první minutě zápasu a bylo to právě Schalke, kdo musel začít útočit. Branky však dávali sparťané. Kára hlavičkou zvýšil na 3:0 a definitivní jistotu postupu svou další brankou dal Spartě Jaroslav Bartoň.