První hlasování o zápas století

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

19. 2. 2017 | 17:00zpět na seznam novinek

Od začátku utkání s Bohemians můžete v mobilní aplikaci Sparty hlasovat mezi prvními dvěma zápasy, které se ucházejí o titul Zápasu století na letenském stadionu.

O anketě Zápasu století si můžete přečíst zde.

První soutěžní dvojici tvoří duely s Rapidem Vídeň v roce 1927 a se Schalke 04 v roce 1973.

30. 10. 1927: Sparta – Rapid Vídeň 6:2

Na cestě do finále Středoevropského poháru Sparta vyřadila Admiru Vídeň a Hungarii Budapešť, Rapid vyřídil Hajduk Split a Slavii.

Sparťané v prvním finálovém utkání začali zostra a po Káďově brance z první minuty utkání vedli 1:0. Domácí tým byl aktivnější, a přestože se Rakušané dokázali držet na dostřel, udržovali si vedení po celý zápas. Poločasové vedení 3:2 mohlo být do odvety zrádné, a tak tým trenéra Václava Špindlera ve druhé části nastřílel Rapidu ještě další tři branky. Dvakrát se trefil Silný, stejný počet branek zaznamenal také Patek.

V odvetě ve Vídni sice sparťané podlehli 1:2, to ale jejich celkové vítězství ohrozit nemohlo.

21. 3. 1973: Sparta – Schalke 04 3:0

Německý tým byl ve čtvrtfinále Poháru vítězů poháru považován za favorita, což platilo i po jeho vítězství 2:1 v úvodním zápase hraném v Gelsenkirchenu. Jedinou branku Sparty tehdy vstřelil Jaroslav Bartoň.

Na Letné ale přišel pro německý tým šok. Jurkanin otevřel skóre už v první minutě zápasu a bylo to právě Schalke, kdo musel začít útočit. Branky však dávali sparťané. Kára hlavičkou zvýšil na 3:0 a definitivní jistotu postupu svou další brankou dal Spartě Jaroslav Bartoň.

Hlasovat můžete v mobilní aplikaci Sparty až do středy 1. března. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout na AppStoru nebo Google Play.