Neporažení!

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

26. 12. 2017 | 16:26zpět na seznam novinek

Sparťanští internacionálové obhájili prvenství z předchozího ročníku a bez ztráty bodu si po zásluze dokráčeli pro prvenství v turnaji.

Vánoční svátky už potřiadvacáté zpestřil tradiční turnaj internacionálů hraný na Podvinném mlýně.

První utkání se zpočátku nevyvíjelo optimálně, neboť hned v první minutě poslal Plzeň do vedení Petr Vaigl, nicméně zlepšený výkon ve zbylých minutách přinesl obrat a vítězství 4:2.

V podobném duchu se nesl i zápas s Duklou Praha, ve kterém Sparta sice brzy inkasovala, ovšem i tentokrát odcházela ze hřiště spokojenější po výhře 4:2.

Do třetice shodným výsledkem skončil i duel se Zbrojovkou Brno. V tom sparťané vedli již o tři branky, jenže Moravané se dvěma rychlými góly dokázali vrátit zpět do utkání. Jakoukoliv ztrátu bodů ale odmítl Lukáš Zelenka trefou přes celé hřiště v posledních vteřinách zápasu.

Čtvrté vítězství přidala Sparta proti  Bohemians 1905. V utkání se na první gól čekalo až do desáté minuty, kdy se prosadil Jakub Slunéčko. Zbývajících šest minut však Spartě stačilo na tříbrankový obrat.

Nejpoklidnější průběh měl československý souboj s Tatranem Prešov. Hosté nedostáli pověstnému prešovskému betonu a gólman Čobej lovil míč ze své sítě celkem šestkrát. Druhým hattrickem na turnaji se blýskl Luděk Stracený!

Vítězně derby na závěr! Sparťané, i přes jistotu první příčky, zcela ovládli derby se Slavií. Během deseti minut se dostali do pohodlného tříbrankového vedení, které si bez větších komplikací pohlídali až do samotného závěru.

Sparťané tak s šesti výhrami ze šesti zápasů zcela ovládli 23. ročník vánočního turnaje internacionálů! Nejlepším střelcem turnaje byl s deseti zásahy Luděk Stracený.

Výsledky

Sparta - Plzeň 4:2 (Kincl, Stracený, Horňák, Zítka - Vaigl, Velkoborský)

Sparta - Dukla Praha 4:2 (3x Stracený, Novotný - Mráz, Trojan)

Sparta - Brno 4:2 (2x Stracený, 2x Zelenka - Šíma, Břežný)

Sparta - Bohemians 3:1 (2x Kincl, Horňák - Slunéčko)

Sparta – Prešov 6:3 (3x Stracený, Kincl, Zelenka, Zítka - Kovalík, Puhák, Hricov)

Sparta – Slavia 4:1 (Hübschman, Zelenka, Stracený, Kincl – Hrdlička)

Výsledky zbylých zápasů naleznete na oficiálním webu turnaje.