Na Silvestra bez výhry

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

31. 12. 2016 | 12:53zpět na seznam novinek

Kalendářní rok 2016 zakončilo tradiční Silvestrovské derby mezi Spartou a Slavií. Utkání v kategorii hráčů nad 45 let padlo šest branek a utkání skončilo remízou 3:3. V zápase hráčů nad 35 let byla úspěšnější Slavia.

V utkání hráčů nad 35 let se Slavia ujala hned v první minutě, kdy se po přihrávce Kuky prosadil David Jarolím. Krátce na to mohl přidat druhý gól Karel Piták, ale jeho hlavičku po centru Ivo Ulicha skvěle vyrazil Jaromír Blažek.

Do první příležitosti se ve sparťanském dresu dostal Lukáš Zelenka na konci osmé minuty, ale i když obešel protihráče před brankou, ke střele se nakonec nedostal. A o pár vteřin později tak přidala Slavia druhý gól, když se skákavou střelou prosadil Martin Müller. O minut později mohl přidat třetí gól Hyský, ale Jaromír Blažek zasáhl skvěle a vyrazil míč na roh. Následnou penaltu za třetí roh neproměnil Pavel Kuka, který trefil tyč.

Jenže sparťanům se dál nedařilo a ve třinácté minutě zvýšil Piták již na rozdíl tří branek. Ten samý hráč přidal čtvrtý gól Slavie ve dvacáté minutě. Korigující branku na 1:4 vstřelil z pokutového kopu Jiří Novotný v poslední minutě prvního poločasu.

Poločasovou přestávku tradičně vyplnila soutěž o sestřelení šampaňského zavěšeného za břevno. Zatímco David Jarolím netrefil, Václav Koloušek při své premiéře v Silvestrovském derby trefil „šampus“ hned prvním pokusem.

Slavia se dostala zpět do čtyřbrankového vedení tři minuty po změně stran, kdy se na centr Ulicha naskočil na zadní tyči Piták a vstřelil svůj třetí gól v zápase. Druhý gól Sparty vstřelil v šestatřicáté minutě Marek Kincl, když po tečovaném centru střílel v pádu přes hlavu.

Netrvalo to ani minutu a Slavia opět odskočila na rozdíl čtyř branek, když pěknou kombinaci zakončoval Pavel Kuka sám před Jaromírem Blažkem. Sedmou trefu přidal Jaroslav Černý šest minut před koncem, krátce poté proměnil penaltu Luděk Stracený a bylo to 3:7 z pohledu Sparty. A tímto výsledkem také utkání skončilo.

Derby hráčů nad 35 let:

Slavia – Sparta 7:3 (4:1)

Branky: 13., 18. a 28. Piták, 1. D. Jarolím, 9. Müller, 35. Kuka, 44. J. Černý - 24. Novotný z pen., 33. Kincl, 45. Stracený z pen.

Slavia: Čontofalský, L. Došek, Hyský, Hunal, Petrouš, Müller, Piták, Ulich, L. Jarolím, Janoušek, Filinger, Pešír, D. Jarolím, Černý.

Sparta: Blažek, Novotný, Horňák, Flachbart, Hübschman, Zelenka, Lokvenc, Kincl, Sionko, Koloušek, Mlejnský, Baranek, Stracený.

Rozhodčí: Hrubeš – Zvonič, Benák.

První střelu zápasu si připsali sparťané, když po faulu na Marka Trvala střílel z přímého kopu Petr Vrabec, ale Luboš Přibyl jeho pokus po zemi chytil. Krátce poté se snažil Trval přehodit brankáře Slavie z dvaceti metrů, ale opět byl Přibyl připraven.

O první gól zápasu se pokoušel také Pavel Medynský, ale ani jeho střelecký pokus se neujal a skóre tak bylo po deseti minutách hry stále bez branek. O úvodní gól se tak postaral Pavel Řehák, který otevřel skóre o pět minut později, kdy se prosadil přesnou střelou do šibenice.

Nejaktivnějším ve sparťanském dresu byl jednoznačně Marek Trval, jenž v osmnácté minutě byl blízko k vyrovnání, ale obránci Slavie stihli míč tečovat vedle branky. Krátce na to ale Sparta měla možnost penalty po třetím rohovém kopu a Václav Budku srovnal přesnou střelou k tyči.

Vedení Slavii mohl vrátit Jaromír Jindráček, ale penaltu po třech rohových kopech mu skvěle chytil Jiří Bobok. Slavia se ale i tak ujala vedení, když se prosadil nádhernou střelou do šibenice Milan Šimůnek ve třicáté minutě.

Šest minut před koncem se podařilo sparťanům vyrovnat po parádní akci Aleše Bažanta a Václava Budky, kterou zakončoval přesným zakončením Petr Vrabec. A o tři minuty později se sparťané poprvé dostali do vedení, když Marek Trval doběhl přihrávku od Mlejnského a přesně přihrál Richardu Margoliusovi, jenž poslal brankáře Přibyla na opačnou stranu a míč skončil přesně u tyče.

Minutu před koncem se domácí tým dočkal vyrovnání, když se do prázdné ranky prosadil svým druhým gólem v zápase Pavel Řehák.

Derby veteránů – hráčů nad 45 let:

Slavia – Sparta 3:3 (1:1)

Branky: 15. a 39. Řehák, 30. Šimůnek – 19. Budka pen, 34. Vrabec, 37. Margolius.

Slavia: Přibyl, Šimůnek, Šilhavý, Medynský, Jeslínek, Beránek, Zákostelský, Kozel, Hrdlička, Řehák, Jindráček, Mareš, Drahorád, Ondrejčík.

Sparta: Bobok, Mlejnek, Mlejnský, Josef Jarolím, Budka, Margolius, Kotal, Denk, Bažant, Vrabec, Trval.

Rozhodčí: Krondl – Zvonič, Benák