Druhé hlasování o zápas století

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

4. 3. 2017 | 17:26zpět na seznam novinek

Od úvodního hvizdu ligového utkání s Duklou můžete v klubové mobilní aplikaci hlasovat v dalším dílčím hlasování o Zápas století na Letné.

O anketě, která nás bude provázet celou jarní částí sezony, si můžete přečíst zde.

První hlasování ovládl duel proti Schalke z roku 1973. Druhou soutěžní dvojici tvoří dvě následující utkání:

7. 5. 1969: Sparta – Austria Vídeň 1:2

Přestože šlo o přátelské utkání, hrál se na Letné zápas, na který fanoušci jen tak nezapomenou. Sparťané totiž poprvé nastoupili na zrekonstruovaném stadionu, který už se podobal tomu, který navštěvujeme dnes.

Slavnostní výkop provedly legendy Káďa Pešek, Pilát, Nejedlý a Tichý. V prvním poločase byli sparťané – zejména Andrej Kvašňák – aktivnější, jenže svou převahu nedokázali zužitkovat a do kabin se šlo za bezgólového stavu. V druhé půli otevřel z penalty skóre Kunts, odpovědět svou brankou dokázal Jurkanin, jenže ještě do konce utkání rozhodl Sara.

5. 8. 1972: Sparta – Slovan Bratislava 4:3 (4:2 na penalty)

Finále Československého poháru nabídlo vskutku dramatickou bitvu. Slovan Bratislava, v jehož kádru působila řada reprezentantů, vyhrál úvodní utkání na vlastní půdě 1:0, a Sparta tak musela v odvetě na Letné dotahovat ztrátu.

Slovan se ve druhém poločase ujal vedení, sparťané však díky brankám Táborského a Jurkanina dokázali skóre otočit. Přestože se bratislavským povedlo vyrovnat, Jurkanin svým gólem z penalty poslal zápas do prodloužení. V něm Zlocha znovu vyrovnal, jenže Urban znovu dokázal poslat Spartu do vedení. Rozhodnout tak musely penalty. V rozstřelu sparťanský brankář Kislinger vychytal Zlochu a Pekaríka a sparťané se radovali ze zisku pohárové trofeje.

Hlasovat můžete v mobilní aplikaci Sparty až do středy 15. března. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout na AppStoru nebo Google Play.