Čtvrté hlasování o Zápas století na Letné

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Ostatní

9. 4. 2017 | 16:56zpět na seznam novinek

Od úvodního hvizdu ligového utkání s Brnem můžete v klubové mobilní aplikaci hlasovat v dalším dílčím hlasování o Zápas století na Letné.

O anketě, která nás provází celou jarní částí sezony, si můžete přečíst zde. Hlasovat můžete v mobilní aplikaci Sparty, kterou si můžete zdarma stáhnout na AppStoru nebo Google Play.

První hlasování ovládl duel proti Schalke z roku 1973, druhé utkání se Slovanem Bratislava z roku 1972 a třetí výhra nad Barcelonou v roce 1992.

V rámci čtvrtého dílčího hlasování se rozhodujte mezi duely s Realem Madrid (1983) a Olympique Marseille (1991).

14. 9. 1983: Sparta – Real 3:2

V prvním kole Poháru UEFA sparťané svého soupeře dokonale zaskočili a od prvních minut si vytvářeli skvělé příležitosti, jenže Procházka, Griga a další se ne a ne trefit. Povedlo se to až Jozefu Chovancovi, který napřáhl z přímého kopu a přízemní střelou otevřel skóre.

Španělé sice dokázali díky Santillanovi vyrovnat ještě v prvním poločase, v tom druhém si ale sparťané vzali vedení zpět, to když Lavička našel přesnou kolmicí Procházku. Juanito znovu vyrovnal, ale v 78. minutě rozhodl o cenném vítězství Sparty Stanislav Griga.

6. 11. 1991: Sparta – Marseille 2:1

Olympique byl se svou hvězdnou sestavou právem považován za nejlepší tým Evropy, na Letné ale body vybojovat nedokázal. Sparťané si z prvního utkání z Francie odvezli přijatelnou porážku 2:3 a k postupu měli v Praze blízko po gólu Martina Frýdka ze závěru první půle.

Gólovou pojistku ve druhé části přidal Horst Siegl, a přestože Abedi Pelé pět minut před koncem snížil na konečných 2:1 pro Spartu, slavila vyprodaná Letná historický postup do semifinálové skupiny Poháru mistrů.