AC Sparta Praha

Zdravý respekt, ne strach!

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

30. 10. 2017 | 12:55zpět na seznam novinek

Nejstaršímu sparťanskému dorostu se ve dnech před střetnutím druhého kola UEFA Youth League daří. Kvalitní zápas, který zanechal pozitivní dojem i v řadách fanoušků soupeře, odehráli svěřenci trenéra Miroslava Kriega proti Newcastle United FC, kde nastoupili proti výběru do 23 let. V následném víkendovém utkání nejvyšší domácí dorostenecké soutěže pak přejeli Slovácko jednoznačně 6:1. V obou utkáních předvedl vynikající výkon záložník Pavel Hezoučký, který je nyní se spoluhráči v plném proudu příprav na zápas proti Salzburgu.

 

Pavle, jak zpětně vidíš zápas s Newcastlem? Většinu týmu Sparty tvořili hráči devatenáctky, zatímco soupeř nasadil U23, ale vy jste si vedli skvěle…

Z každého soupeře, proti kterému nastupujeme, musíme mít samozřejmě nějaký respekt. Ale měl by to být zdravý respekt a ne strach. Na Newcastle jsme navíc byli dobře připraveni od trenérů a jeli jsme tam natěšení. Věděli jsme, co chceme hrát, a plnili jsme pokyny trenérů. Pozitivum bylo, že nás po utkání hodnotili dobře trenéři i fanoušci Newcastlu. Pro náš další vývoj je to jedině dobře.

Co vám střetnutí s jedním z nejtradičnějších klubů anglické Premier League dalo před středeční UEFA Youth League, kde narazíte na loňské vítěze – FC Salzburg?

Zkouška to pro nás byla před Salzburgem výborná, protože jsme potřebovali prověrku se silnějším týmem. Newcastle byl kvalitní soupeř a my jsme tam podali dobrý výkon, o čemž se i psalo ve vyjádření trenérů. Spokojení jsme byli i my jako hráči. Myslím si, že když navážeme na výkon z Newcastlu, budeme hrát dobře vzadu a budeme kvalitní v útoku, tak to je cesta, abychom Salzburg porazili.

 

U19 Salzburg v GENERALI Areně přivítá ve středu 1. listopadu od 17 hodin. Informace o vstupenkách najdete zde.

 

Skvěle se vám dařilo i o víkendu proti Slovácku, které jste porazili hokejovým rozdílem 6:1. Z čeho pramenila vaše jednoznačná převaha?

V sobotu šlo hodně už o první gól, který se nám podařilo dát rychle. Taková situace vždycky zvedne sebevědomí týmu a hraje se snáz, je tam vidět síla. Když jsem následně zvyšoval na 2:0, měl jsem to jednoduché – gólman to vyrazil přímo přede mě. Sice jsme před pauzou inkasovali, ale hned zkraje druhé půle jsme rozdíl navýšili a zápas dohráli s konečným skóre 6:1.

Jaké soupeře na hřišti preferuješ? A jaký styl hry od tebe mohou fanoušci očekávat?

Osobně se mi hraje lépe proti soupeři, který hraje fotbal. Proti takovému, který úzkostlivě nebrání a hraje otevřenou partii. Je to pak ofenzivní a není to hra na zataženou defenzivu, kdy se jeden urputně brání a druhý do něj buší ze všech sil. Jsem rád, když se hraje nahoru dolů, když je fotbal atraktivní na pohled a má fanouškům co nabídnout.

Co víš v současnosti o soupeři? Tipneš si na výsledek?

O Salzburgu vím především to, že jsou to loňští vítězové UEFA Youth League. Počátek týdne až do středy bude patřit důkladné přípravě na utkání s nimi, o to se postarají trenéři. Kdybych si měl tipnout – je to těžké. Ale věřím, že vyhrajeme 1:0.

 

 

 

 • Pavel Hezoučký
 • Pavel Hezoučký
 • Pavel Hezoučký
 • Pavel Hezoučký
 • Pavel Hezoučký
 • Pavel Hezoučký
 • Dudelange - Sparta, Hezoučký
 • U19, Trénink v Dudelange, Hezoučký

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři