AC Sparta Praha

Zasloužené vítězství

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

25. 11. 2017 | 15:21zpět na seznam novinek

Před týdnem naskočil teprve patnáctiletý útočník Adam Hložek poprvé do utkání za sparťanskou devatenáctku. Ve Vršovicích už nastoupil ke svému prvnímu mistrovskému utkání za A-dorost v základní sestavě a vedl si skvěle. Trenér Erich Brabec byl naopak přes vítězství a nadstandardní výkony některých hráčů kritický.

 

Adame, jak se cítíš po ligové premiéře v základní sestavě a navíc v tak prestižním utkání, jako je derby?

Je to pro mě velká zkušenost, hrát s takhle dobrými hráči, jako jsou třeba Vašek Drchal nebo Ríša Sedláček. Jsem moc rád za to, že jsem se mohl zapojit, že jsme vyhráli, že jsem to zvládl. Cítím teď fakt ohromnou radost, za celý dnešek.

Do Vršovic vás na derby dorazili podpořit fanoušci, jak se vám s nimi v zádech hrálo?

Bylo to super, když za námi stáli fanoušci. Celých devadesát minut jsme díky nim věděli, že na to nejsme sami. Když jsme třeba nemohli, tak nás povznesli tím, že řvali a hnali nás dál.Bylo to výborné, úžasný zážitek.

Jak jste se cítili v tom okamžiku, kdy dokázala Slavia zkraje druhé půle vyrovnat díky nařízené penaltě?

Když Slavie z penalty vyrovnala, byl to okamžik, který nás nakopnul. Všichni jsme věřili, že vyhrajeme a taky jsme to dokázali. Znamená pro nás strašně moc, že jsme dokázali dojít k vítězství a sebrat v Edenu všechny body.

 

Erichu, a jak jsi viděl dnešní zápas ty, z pozice trenéra? Pro fanoušky to bylo krásné utkání…

Zápas byl krásný a jasně: Bylo to zasloužené vítězství a někteří hráči předvedli nadstandardní výkony. Ale dostali jsme tři góly. Z tohoto pohledu nejsem rozhodně spokojený. Apeloval jsem před utkáním na hráče, že není možné, abychom pokaždé dostávali dva tři góly - a zase jsme je dostali. V tom máme určitě velké rezervy. Teď záleží na tom, jak se dostaneme do pohody a kdo se nám uzdraví, protože nás čeká 6. prosince odložený zápas s lídrem soutěže, brněnskou Zbrojovkou, která na podzim ještě neprohrála. Rádi bychom podzim, který nebyl úplně ideální, završili vítězstvím.

Zmínil jsi některé nadstandardní výkony, můžeš to rozebrat? Kdo tě dneska potěšil?

Vynikající výkony dnes odvedli především Ríša Sedláček, tam bylo ohromné penzum práce, a vepředu oba naši útočníci - Venca Drchal i Adam Hložek byli výborní. Hloža, na to, že je ročník 2002, tak se s derby vypořádal nad očekávání. Během týdne hrál třetí zápas, všechny nesmírně fyzicky náročné, což je pozitivní pro nás i pro něj. Vojta Patrák na pravém beku dnes odvedl svůj dosud nejlepší výkon za devatenáctku. Ale z mého pohledu to vše přebíjí tři inkasované góly, takže pozitivnější už asi nebudu.

Jak to vypadá s marodkou? Do konce podzimu chybí kousek, počty zraněných ale hodně narostly.

Zranění máme fakt hodně. Je to Honza Fortelný, Filip Maksić, Pavel Hezoučký, Matěj Majka, Zbyněk Konopásek, Dominik Plechatý… Problémů máme fakt hodně. Bavili jsme se o tom i s trenéry ze Slavie dneska, jsou v podobné situaci. Možná bychom si k tomu měli sednout všichni a zkusit najít rozumné řešení, jak zraněním předcházet. Prevence u nás je sice na vysoké úrovni, ale zranění jsou stále a my musíme zjistit, proč tomu tak je. Teď odjíždíme na týden do Anglie, kde nás čekají dva zápasy, a já uvidím, které kluky budu vůbec moct využít, protože se dnes navíc zranil Dominik Šimáček.

Na soupisce asi nejen mě zaujalo jméno Umeh Gozie, navíc s dodatkem, že má ligovou smlouvu. O jakého hráče se jedná, odkud přišel do Sparty, můžeš nám říct víc?

Už v létě přišli dva hráči z Nigérie. Posledních třináct dní se pak zapojil do tréninku s devatenáctkou Umeh Gozie. Líbí se mi, pracuje velmi dobře. Dnes by to na něj bylo asi moc, poslat ho do derby. Zatím tedy nastupuje za B-dorost, ale myslím si, že rozhodně má potenciál působit v klubu. Je to hráč dorazového ročníku, teď musí předvést, že dokáže dohnat své vrstevníky. To zatím neprokázal, proto dnes nenastoupil.

 • Erich Brabec
 • Adam Hložek
 • Erich Brabec
 • Adam Hložek
 • Adam Hložek
 • Adam Hložek
 • Adam Hložek
 • Adam Hložek

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři