Vysoká výhra nad omlazeným Chemnitzerem

3. 5. 2017 | 17:52zpět na seznam novinek

V předposledním utkání aktuálního ročníku Future League deklasoval výběr strahovské mládeže německý Chemnitzer vysoko 6:1!

Již od první půle diktovali posílení svěřenci Ericha Brabce tempo hry, což vedlo k dvoubrankovému vedení. Nejprve se po přihrávce Reitera prosadil Surmaj. O chvíli později navýšil vedení Milan Kadlec.

Hosté přijeli do Prahy ve velmi omlazené sestavě, která sparťanskému tempu ve druhé půli zkraje odolávala, nicméně po několika minutách hry úplně odpadla. Možná i proto, že sestava Sparty doznala během poločasové přestávky hned pěti změn.

Sparťané se po křídlech dostávali do pokutového území, nacházeli své spoluhráče, kteří dokázali nabídnuté příležitosti využívat. Na rozdíl třech branek navyšoval Plachý, vzápětí se prosadil také Boula, jenž se po rohovém kopu dostal ke střele z voleje a pohlednou střelou navýšil rozdíl již na čtyři branky.

Pátý gól do sítě německého celku obstaral po milimetrové přihrávce Waly s velkým přehledem Balvín. O šestou čárku do kolonky inkasovaných branek se postarali domácí obránci sami.

Alespoň drobnou úpravu na konečných 6:1 přinesl hostům rohový kop, na který si naskočil jeden z útočníků Chemnitzeru a nedal Štorcovi sebemenší šanci.

„Ačkoliv Chemnitzer přijel ve velmi omlazené sestavě, my jsme k tomu přistoupili velmi dobře. Především po změně stran jsme na hřišti dominovali a dokázali to vyjádřit gólově. Vysoký rozdíl odpovídá průběhu utkání,“ těšilo trenéra výběru Ericha Brabce.

V rámci aktuálního ročníku Future League se sparťané v posledním zápase představí ještě v Liberci. Do tabulky se bude započítávat utkání z Juniorské ligy, které je na programu v pondělí 8. května od 11 hodin na libereckém stadionu U Nisy.

Sparta Praha – Chemnitzer 6:1 (2:0)

Branky: Surmaj, Kadlec, Plachý, Boula, vlastní, Balvín.

Sparta: Štorc – Kadlec, Piško (46. Boula), Penc – Flak (46. Čmelík), Reiter (46. Wala), Kulhánek (46. Palečko), Hašek (46. Plachý), Moravec (60. Tvaroh P.) - Balvín, Surmaj.