Vysoká porážka

1. 11. 2017 | 18:45zpět na seznam novinek

Do druhého kola Youth League sparťanská devatenáctka nevstoupila úspěšně a na Letné Salzburgu podlehla 2:4. V prvním poločase se soupeřem dokázala držet krok, v tom druhém už Rakušané potvrdili svou kvalitu.

V sestavě na poslední chvíli došlo k vynucené změně, Daniel Mareček nemohl nastoupit, a tak vedle Filipa Maksiće na pozici stopera nastoupil Zdeněk Hucek.

Na Letné začali lépe hosté. Vytáhlý útočník Alexander Schmidt se nejprve zastřeloval, když hned z kraje zápasu z úhlu jen těsně minul branku. V šesté minutě ale napřáhl z pořádné dálky a krásnou ranou otevřel skóre.

Sparťané se však po rychlé brance nevzdali a v sedmadvacáté minutě se dočkali vyrovnání. Christian Frýdek vysunul Dominika Šimáčka, a ten zpětným pasem před branku našel kapitána Sedláčka, který se v zakončení nemýlil.

Jenže vyrovnaný stav na světelné tabuli nevydržel ani minutu. Ihned po rozehrávce podnikli Rakušané rychlý útok, na jehož konci potrestal chybné Bačkovského vyběhnutí svým druhým gólem Schmidt a povedeným lobem poslal Salzburg znovu do vedení.

Rakušanům skvěle vyšel i vstup do druhé části. Signál z rohového kopu přesnou střelou zakončil hostující kapitán Meisl a Salzburg vedl už o dvě branky. Čtvrtou trefu o pět minut později přidal Meister, který potrestal zaváhání obrany a zvýšil už na 4:1 pro hosty.

Na dva zásahy z úvodu druhého poločasu už sparťané odpovědět nedokázali. Rakušané kontrolovali hru po zbytek utkání, které dovedli do vítězného konce, přestože v samotném závěru korigoval skóre hlavičkou po standardce Filip Maksić. Odveta se hraje v Rakousku ve středu 22. listopadu.

AC Sparta Praha U19 – FC Salzburg U19 2:4 (1:2)

ŽK: Alexandr, Hezoučký

Branky: 27. Sedláček, 90. Maksić – 6. a 28. Schmidt, 51. Meisl, 56. Meister

Sparta: Bačkovský – Konopásek, Hucek, Maksić, Šnajdr – Novotný (66. Flak), Sedláček, Šimáček, Fortelný (27. Hezoučký) – Drchal, Ch. Frýdek (72. Alexandr).

Salzburg: Zynel – Gölles, Meisl, Dembele (82. Sturmberger), Gazibegović – Sturm (61. Kirim), Gorzel, Szoboszlai – Schmidt (61. Adamu), Schmid, Meister.

Rozhodčí: Nikolić – Djorović, Miličević (Srbsko).

Diváci: 1189.