AC Sparta Praha

Výkon snese přísná měřítka

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

21. 11. 2017 | 21:28zpět na seznam novinek

I přes porážku 0:2 a vyřazení z Youth League hledal trenér devatenáctky Erich Brabec ve hře svého týmu pozitiva. Jeho výběr v Rakousku předvedl o poznání lepší výkon než v prvním zápase na Letné, a přestože na postup nedosáhl, odjíždí z Grödigu s hlavou nahoře.

 

Trenére, jaké jsou bezprostřední dojmy po odvetě se Salzburgem?

I přes porážku jsou pozitivní. Soupeř nás potrestal za chyby, které jsme udělali, a my jsme nedokázali naše šance přetavit v góly. Škoda, že to nevyšlo hned v té první minutě, kdy to Drchy řešil dobře, ale nespadlo to tam. V první půli jsme Salzburgu byli hodně vyrovnaným soupeřem a troufnu si říct, že v některých pasážích jsme byli i lepším týmem.

Jenže jsme inkasovali pouze my...

Je škoda, že jsme si nechali dát první branku. Když jsme pak inkasovali i druhou, bylo na hráčích vidět, že vědí, že už to bude hodně těžké. I tak jsem ale viděl snahu. Hráli jsme proti nejlepšímu týmu v Evropě. Někteří kluci si dokázali, že na to mají, někteří – přestože ukázali to nejlepší, co v nich je – zatím ne.

Je škoda, že jsme inkasovali těsně před přestávkou, že?

Spíš mě mrzí, že ten gól padl po našem autovém vhazování u soupeřovy šestnáctky a soupeř nás potrestal z rychlého brejku. Přitom jsme věděli, že mají přechod rychlý a konkrétně Meister je v šestnáctce smrtící. Bohužel Salzburg má tu kvalitu, aby dokázal chyby potrestat, a proto je tam, kde je.

Čím to, že jsme v první půlhodině hráli proti Salzburgu tak dobrý fotbal?

Kluci pracovali tak, jak jsme si řekli, a do puntíku plnili taktické pokyny. Byli jsme nebezpeční po zisku míče, přesní v přechodové fázi, což se nám v domácím utkání nedařilo. I proto dnes Salzburg nedokázal být dopředu tak nebezpečný. Pomohli nám i stopeři, kteří byli pilíři, které držely tým.

Jak moc si vážíte podpory fanoušků, kteří vás v solidním počtu podpořili jak na domácím zápase, tak především přímo v Rakousku?

Pro kluky jejich přízeň hodně znamená a podpora je na hřišti cítit. Fanouškům, kteří za námi vyrazili přímo sem, moc děkujeme, vážíme si toho.

I přes dvě porážky se však zdá, že jsme vypadli se ctí. Souhlasíte?

Při hodnocení odvetného zápasu souhlasím, doma jsme ale nepodali dobrý výkon. Propadli jsme. Odveta ale snese přísná měřítka, přestože chyběly góly. Kdybychom byli produktivnější, zápas by se vyvíjel jinak.

Podruhé za sebou jsme vypadli ve druhém kole. Do třetice už to vyjde?

Do Youth League se můžeme dostat dvěma způsoby. Buď áčko vyhraje ligu a kvalifikuje se do Ligy mistrů, nebo musíme vyhrát ligu. Tam jsme bohužel nevyhráli pár zápasů a přišli o několik hráčů základní sestavy, takže je třeba zvládnout sobotní derby, dohrávku s Brnem a připravit se dobře na jarní část ligy.

 

 • Salzburg U19, Brabec

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři