Výhra o dvě branky nad Pardubicemi

10. 4. 2018 | 20:00zpět na seznam novinek

V úterý odpoledne přivítali mladší dorostenci na Strahově devátý tým tabulky – Pardubice. Hráči v rudých dresech byli aktivnější a proměňovali šance. Mezi střelce se zapsali postupně Kolář, Čejka a Šimon Gabriel. Sedmnáctka zvítězila 3:1.

Od úvodního hvizdu se sparťané pustili do soupeře s velkým elánem a vytvořili si dobré brankové příležitosti, ale neproměnili je. S přibývajícími minutami se hra vyrovnala. Gól si svěřenci trenéra Janouška připravili ve 35. minutě. Po rychlé kombinaci se prosadil Vít Kolář. Vedení domácích trvalo jen pouhé dvě minuty, když chybu obrany potrestal Lebiš.

Ve druhém poločase se sedmnáctce dařilo více přehrávat obranu hostů a tvořit další šance. Pardubičtí ale nebyli bezzubí a několikrát zahrozili, ale střelecky se prosadit nedokázali. V 65. minutě poslal Spartu do vedení Felix Čejka, když zakončil rychlou kombinaci. Tlak v závěru zápasu dělal soupeři problémy a vše vyústilo v pokutový kop, který v 78. minutě proměnil Šimon Gabriel. "Utkání jsme zvládli výsledkově, ale na herním projevu musíme výrazně přidat," uvedl trenér Petr Janoušek.

AC Sparta Praha U17 – FK Pardubice U17 3:1 (1:1)

Branky: 35. Kolář, 65. Čejka, 80. Gabriel Š. (pen.) - 37. Lebiš. ŽK: Polívka. Rozhodčí: Starý – Lafek, Fišer. Počet diváků: 50 diváků.

Sparta: Šerák – Gabriel A., Gelashvili, Gabriel Š., Čejka, Szewiczek, Vokřínek, Bláha (72. Schánělec), Sejk (69. Lukavský), Kolář, Jonáš (53. Hájek).

Pardubice: Horníček – Dastych, Lebiš (72. Kulhánek), Malinský, Šimek, Gočaltovský, Formáček (76. Řezníček), Polívka, Kubart (61. Flídr), Hajník, Pitter (69. Říha).