AC Sparta Praha

Výběr sparťanských mladíků si poradil s Libercem

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

30. 3. 2016 | 14:47zpět na seznam novinek

Sparťanská mládež opět naplno prokázala svoje kvality, když si na severu Čech dokázala snadno poradit v přátelském utkání s výběrem Liberce. Domácí byli nakonec rádi, že Pražanům nevyšla koncovka vždy právě podle představ, jinak mohl být rozdíl ještě vyšší než dvoubrankový.

Trenér Holoubek stále testuje mladší hráče sparťanské mládeže a také do Liberce s sebou vzal řadu z nich. Tentokrát se jednalo nejen o ročník 99, ale poprvé také o narozené v roce 2000.

První šanci založil zkušený hráč devatenáctky, Štěpán Urban, když vytáhl míč po levé straně dopředu, kde nahrál na střed Drchalovi. Ten si všiml ideálně postaveného Čajkovského, který po zemi obstřelil gólmana Severočechů. Do šancí se posléze dostali Turyna s Drchalem, ani jednomu se ale nepodařilo skóre navýšit.

Do druhého poločasu vyslal trenér David Holoubek ještě mladší sestavu a jeho svěřenci se na hřišti činili. Po pěti minutách vynesla spolupráce Sváty s Turynou branku, když útočník vybojoval skluzem na půlce míč, nahrál obránci a ten jej následně vyslal do samostatného úniku.

Osmapadesátá minuta přinesla protiútok Libereckých a střelu, na kterou byl Kabele krátký. Ovšem vzápětí to bylo opět o dvě branky, když trefil Mareček z první odražený míč ve vzduchu a neomylně jej poslal z levé strany k pravé tyči domácí brány.

Poslední zásah strahovské mládeže přidal Palečko poté, co mu poslal přihrávku Karel Tvaroh, a on z voleje překonal libereckého brankáře. Domácí stačili už jen minutu před koncem snížit po standardní situaci.

"Dnes to pro nás mohlo dopadnout ještě o něco lépe, měli jsme trochu problém s koncovkou a nedostatečným důrazem ve vápně. Přesto jsem ale s výkonem spokojený. Těším se i na spolupráci s kluky do budoucna, rostou nám tu velmi zajímaví hráči," prozradil trenér Holoubek.

 

FC Slovan Liberec - AC Sparta Praha 2:4 (0:1)

Branky: 35. Čajkovský, 50. Turyna, 59. Mareček, 63. Palečko

Sparta: Čtvrtečka (46. Kabele) - Sváta, Penc, Plechatý (46. Fischl), Urban - Eichler (46. K. Tvaroh), Boula (46. Šimáček), Wiesner (46. Mareček), Čajkovský (46. Hezoučký) - Turyna, Drchal (46. Palečko)

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři