Vítězství nad Jirnami

14. 2. 2018 | 18:37zpět na seznam novinek

Do třetice proti dospělým v rámci přípravy. Starší dorost se opět střetl s týmem mužů a až středeční odpoledne přineslo výhru. Po brance Prokopce z prvního poločasu a střele Patráka z kraje druhé půle vyhráli sparťané 2:1.

Do předposledního přípravného zápasu nastoupili svěřenci Ericha Brabce bez mládežnických reprezentantů, které nahradil uzdravený Šimáček nebo Rumun Ekrem Oltay, který je v Praze na týdenních testech. Oproti předešlým utkáním se na hřišti objevila nová obranná čtveřice složená z dorostenců a hráčů juniorky.

První vážnější šance byla v režii hostů. Tvrdou střelu vyrazil Kotek jen vedle sebe, kde stál jeden z útočníků Jirn. Naštěstí zasáhli stopeři Burda s Pencem a míč odkopli do bezpečí. Sparťané se postupem času osmělovali a častěji dostávali na dostřel soupeřovi branky. Ve 39. minutě utekl po pravé straně Patrák a naservíroval míč na malé vápno, odkud ve skluzu zakončil Prokopec.

Poprvé v přípravě nedošlo na střídání brankářů a mezi třemi tyčemi zůstal i pro druhý poločas Kotek. Do sestavy se po zranění vrátil Šimáček, který převzal kapitánskou pásku od Plechatého. Sparťané byli od úvodu aktivnější a podařilo se jim už ve 47. minutě navýšit vedení gólem Patráka, který dnes působil netradičně v útoku. Poté se hra přesunula hlavně do středu hřiště a zakládání příležitostí zastavovaly fauly nebo nepřesnosti. Poslední slovo měly v samém závěru Jirny. Centr zleva skončil po několika tečích na zadní tyči odkud hostující záložík doklepl míč do sítě a snížil na konečných 2:1.

Trenér Erich Brabec po zápase:

Jakou váhu pro vás má dnešní výhra nad soupeřem z ČFL?

Velkou. Pro nás je to důležité vítězství, před poslední přípravou v Opavě. Mám radost, že se vrátil Dominik Šimáček. Stoperská dvojice Burda – Penc působila velmi jistě. Přišel nový hráč na testy a vypadá zajímavě, takže převládají pozitiva.