Vítězný vstup do nového ročníku

16. 8. 2017 | 13:26zpět na seznam novinek

Devatenáctka vstoupila do nové sezony nejvyšší dorostenecké soutěže vítěznou předehrávkou 17. kola proti Českým Budějovicím. Ačkoliv sparťané na jihu Čech po prvním poločase prohrávali, v tom druhém dokázali díky rapidně zlepšenému výkonu nepříznivý vývoj obrátit čtyřmi góly.

Dynamo vstoupilo do zápasu velmi aktivně a po dvaceti minutách hry se dostalo do slibné šance, kdy Pařízkovu střelu musel likvidovat Pecháček. O pár minut později byli domácí za svoji hru odměněni výhodou pokutového kopu, který nadvakrát proměnil Viktor Kadlec.

Jihočeši si ještě před poločasovým hvizdem vypracovali další příležitost, kdy se po pohledné individuální akci pokoušel střelou na přední tyč prosadit Rostislav Kadlec, ovšem Pecháček nechal výborným zákrokem skóre zápasu nezměněné.

Po změně stran sparťané ožili a velmi brzy se dočkali vyrovnávací branky, kdy nedůraz domácích hráčů po rohovém kopu potrestal přesnou dorážkou Hezoučký. Na časomíře uběhlo jen několik vteřin, když se do další šance hnal Drchal, kterého však vychytal Vávra. Stejní aktéři si zopakovali obdobnou situaci i v sedmdesáté minutě, i tentokrát byla spokojenější českobudějovická jednička.

Už se zdálo, že souboj Drchal – Vávra vyzní lépe pro domácího brankáře, ovšem o osm minut později dostal sparťanský útočník výhodu pokutového kopu, se kterým si již věděl rady a otočil vývoj utkání ve prospěch strahovského dorostu.

O minutu později bylo ještě veseleji. Přízemní centr z levé strany propadl až ke Karlu Tvarohovi, jenž doklepl míč za záda bezmocného Vávry. V závěrečných vteřinách navíc Drchal utekl defenzivě Dynama a zkušenou střelou přidal definitivní tříbodovou pojistku.

Sparťanský dorost tak do soutěže vstoupil venkovní výhrou 4:1. V nadcházejícím utkání se svěřenci Miroslava Kriega a Ericha Brabce představí na domácím hřišti v sobotu 19. srpna od 14 hodin proti Karviné.

„Utkání dvou naprosto odlišných poločasů. Do zápasu jsme vstoupili hodně zakřiknutě a žádnou výraznější šanci si nedokázali vypracovat. Naopak v druhém poločase, kdy nám pochopitelně pomohla rychlá vyrovnávací branka, jsme již hře dominovali, soupeř začal fyzicky odpadávat a my zaslouženě přidali další branky. Těch nakonec mohlo být i víc, neboť jsme dalších šest vyložených šancí nedali. To už je naše taková tradiční bolest. Pozitivní věcí je, že kluci nenechali svěšené hlavy a dokázali se dostat zpět do hry. Negativa vidíme v prvním poločase, kdy jsme byli opravdu hodně zakřiknutí, je to pro nás poučení,“ hodnotil vítězný vstup do nové sezony Miroslav Krieg.

SK Dynamo České Budějovice U19 – AC Sparta Praha U19 1:4 (1:0)

Branky: 33. Kadlec V. (pk) – 48. Hezoučký, 71.(pk) a 86. Drchal, 73. Tvaroh K.

ŽK: 60. Rauscher, 62. Kadlec V.

Dynamo: Vávra – Dolejšek, Kočí, Jáša, Ardamica – Lindák, Pařízek, Kadlec R., Malecha (84. Mícha), V. Kadlec (77. Vlk) – Rauscher.

Sparta: Pecháček – Tvaroh, Hucek (46. Flak), Šnajdr, Hezoučký, Majka (86. Patrák), Sedláček, Šimáček, Drchal (89. Konopásek), Fišl, Alexandr.

Rozhodčí: Kubec – Němec, Matyš.