Vítězné derby devatenáctky

25. 7. 2017 | 12:33zpět na seznam novinek

Na letošním ročníku mezinárodního turnaje CEE Cup obsadila sparťanská devatenáctka páté místo, když v boji o umístění porazila Slavii 3:0.

Do úvodní šance se dral domácí Fortelný, jeho pokus ale zblokovala obrana Slavie na rohový kop, ze kterého však nic nevzešlo. Následně se do slibné šance hnal Prokopec, v rozhodující moment si naneštěstí míč hodně předkopl a brankář Svítil vše vyřešil včasným výběhem.

Na druhé straně se pokoušel ohrozit Pecháčkovu branku Havránek, jenže z dobré příležitosti o metr přestřelil. V sedmatřicaté minutě se na levé straně výborně uvolnil Flak, přihrávkou uvolnil Fortelného, který střelou na zadní tyč poslal Spartu do vedení 1:0.

Krátce po změně stran mohl navýšit vedení na rozdíl dvou branek Sedláček, jehož přímý pokus ze zajímavě vyhlížející standardky jen těsně prolétl nad brankou hostů.

Chvíli na to se už nejstarší sparťanský dorost radoval. Střelec první branky prostrčil míč na volného Kotoučka, který přízemní střelou překonal Svítila - 2:0. A bylo ještě veseleji. Čtvrt hodiny před koncem se sparťané hnali do přečíslení, na jehož konci zkušeně uklidil Prokopec míč pod vybíhajícím Svítilem, čímž stanovil na konečných 3:0.

V závěrečných minutách si ještě oba celky vypracovaly po slibné šanci, ale Peřina ani Azilinon nemířili přesně. Sparťané se rozloučili s letošním CEE Cupem výhrou v derby 3:0 a na turnaji končí pátí.

„Hra měla spád. K vidění bylo dost šancí a my zaslouženě vyhráli, především díky výkonu z druhé půle,“ těšilo trenéra Miroslava Kriega. „Na zápas jsme nahlíželi jako na zkoušku hráčů, prověření různých možností, jak tým co nejlépe poskládat, neboť jde stále o přípravu. Nicméně i tak šlo o derby, takže ať už je to přátelské nebo mistrovské utkání, má vždy specifický náboj a atmosféru. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně,“ pokračoval Krieg.

„Musím přiznat, že jsme měli vyšší ambice. Chtěli jsme si zahrát finále, avšak turnaj je specifický v tom, že nás první zaváhání s Burnley stálo postup, čímž jsme se připravili i o konfrontaci s dalšími zahraničními celky. Ale i s Burnley jsme obstáli. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ale žádnou nedokázali proměnit, o tom holt fotbal je. Potěšily mě výkony některých hráčů, kteří teď, i díky reorganizaci soutěží, vytváří v týmu větší konkurenci. Oproti minulé sezoně máme poměrně široký kádr a pro trenéra je vždy příjemné, když nemusí sestavu lepit a naopak má k dispozici větší výběr hráčů. Turnaj nám zodpověděl několik otázek, ty poslední rozluští přátelské utkání na Bayernu Mnichov příští týden,“ uzavřel hodnocení Miroslav Krieg.

AC Sparta Praha U19 - SK Slavia Praha U19 3:0 (1:0)

Branky: 37. Fortelný, 50. Kotouček, 75. Prokopec.

Sparta: Pecháček - Šnajdr, Maksić (65. Fišl), Hucek, Kotouček, Sedláček (80. Štětina), Šimáček, Fortelný (65. Hezoučký), Flak (75. Peřina), Tvaroh K., Prokopec.

Slavia: Svítil - Bejbl, Mach, Škarda, Čvančara, Valenta, Havránek, Hönig, Janoušek, Macháček, Pek.

Náhradníci: Radotić, Drozda, Ielitro, Bielesz, Vaněk, Zinhasovič, Azilion, Petrák, Michlovský, Suk, Stříbrský.

Rozhodčí: Ziemba - Dohál, Havira - Nosál.