Vítězná dohrávka s Bohemians

12. 10. 2017 | 13:21zpět na seznam novinek

Dohrávka devátého kola vyšla svěřencům Ericha Brabce a Miroslava Kriega na jedničku. Na umělé trávě v Uhříněvsi porazili sparťané Bohemians 4:0, když se dvakrát prosadil Václav Drchal, ke kterému se po jedné brance přidali Christian Frýdek s Jaroslavem Peřinou.

Hráči Bohemians čekali na výhru v nejvyšší dorostenecké lize od devátého září, což se ani po dohrávce se Spartou nemění.  Hosté šli do vedení po půl hodině hry, když se šestnáctou trefou v sezoně prosadil Václav Drchal.

Ještě do poločasového hvizdu mohl sparťanský kanonýr navýšit vedení na rozdíl dvou branek, nicméně na Fialu prozatím nevyzrál. A jelikož si na brankáře Bohemky nepřišel ani Fortelný, šly oba celky do kabin za těsného vedení Sparty.

Vstup do druhé půle však vyšel nejstaršímu sparťanskému dorostu ideálně. Jen několik desítek vteřin po změně stran se ze střední vzdálenosti odhodlal ke střele Christian Frýdek, jehož dělovka zapadla až za Fialu.„Rychle vhozený aut a parádní zakončení Frýdka,“ těšilo dvoubrankové vedení trenéra Brabce.

„Bohemka po druhé vstřelené brance trošku ožila, zatímco my se zatáhli,“ pokračoval v hodnocení, domácí ale z několikaminutové převahy nic nevytěžili, a tak se prosadila opět Sparta.

Střídající Peřina se v osmdesáté minutě dostal do samostatného úniku, který vyřešil zkušeným obstřelením bezmocného Fialy, což vedlo k tříbrankovému vedení. V úplném závěru se do obdobné situace dostal Drchal, jenž svým gólem číslo sedmnáct v aktuální sezoně, uzavřel skóre zápasu na 4:0.

„Zasloužená výhra, kterou jsme potřebovali. Po dvou prohrách po penaltách jsme předvedli výborný týmový výkon, čehož si cením. Na velmi úzké umělé trávě jsme si opět vytvořili dostatek gólových příležitostí, které jsme ale nedokázali využít. Ve dvou situacích nás pak zastavil pomezní rozhodčí, jenž vyhodnotil postavení našeho hráče jako ofsajdové. Naštěstí se střelecky hodně daří Drchymu, kterého dnes podpořili Frýdek s Peřinou. Utkání jsme dnes měli po celou dobu pod kontrolou, ale nesmíme ho přeceňovat. Přesvědčivé výkony musíme předvádět i ve zbývajících zápasech,“ hodnotil osmou ligovou výhru v sezoně Erich Brabec.

Bohemians 1905 U19 – AC Sparta Praha U19 0:4 (0:1)

Branky: 34. a 90. Drchal, 46. Frýdek Ch., 80. Peřina.

ŽK: 76. Ceccarelli, 87. Krunert – 76. Fortelný, 84. Majka.

Bohemians: Fiala – Hlinák, Krunert, Straka, Ceccarelli, Vala (46. Jaroš), Kuchař (74. Koubek), Le Tuan, Bielesz (64. Douděra), Vrána, Abrham.

Sparta: Kotek – Majka, Šnajdr, Fišl, Hucek, Flak (71. Peřina), Alexandr, Hezoučký (76. Čajkovský), Frýdek, Fortelný (80. Patrák), Drchal.