AC Sparta Praha

V souboji mistrů České republiky a Slovenska se radovala devatenáctka Nitry na penalty

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

20. 6. 2017 | 17:32zpět na seznam novinek

Na závěr sezony se proti sobě opět postavily mistrovské celky kategorie nejstarších dorostenců České republiky a Slovenska. Stejně jako před rokem se z vítězství nad Spartou radovala devatenáctka Nitry, tentokrát po penaltovém rozstřelu, když základní hrací doba skončila bezbrankovou remízou.

Vliv na souboj mistrovské Sparty se slovenskou vítěznou Nitrou mělo enormně horké počasí, které sáhlo do fyzického fondu obou celků. Další okolností, kterou je nutné započítat, pak byl velký věkový rozdíl mezi soupeři, kdy na straně Sparty do boje zasáhli pouze tři hráči dorazového ročníku, zatímco na straně slovenského celku nejsilnější možná sestava.

Český mistr se ale držel statečně, poté, co ve dvacáté minutě rudí odvrátili velkou šanci protivníka, se do výrazné příležitosti propracoval Ondra Novotný. Útočník přezdívaný Čolek, který je vedle Filipa Havelky, Daniela Marečka a Daniela Turyny jedním ze čtyř sparťanů nominovaných trenérem Janem Suchopárkem na červencové EURO v Gruzii, šel sám na gólmana, jede z nitranských obránců se ale na poslední chvíli stačil vrátit a obětavým zákrokem tečoval střelu do zámezí na roh.

Ve druhé půli měla mládež ze Strahova ze hry víc a soupeři rychle ubývaly síly, ve dvacáté minutě se ale situace zkomplikovala, když byl pro zranění nucen střídat obránce Kristian Flak a trenér Miroslav Krieg byl rázem nucen improvizovat. Postupně museli navíc pro vyčerpání střídat další opory – Dan Mareček, Honza Fortelný, Ondra Novotný a Martin Štětina.

Devatenáctka se dokázala přesto v závěrečné pětiminutovce ještě dostat do dvou slibných šancí, Matěj Majka ani Jirka Boula ale gólmana soupeře nepřekonali. V rozhodujícím penaltovém rozstřelu zaváhal v první sérii Václav Dudl, Petr Plachý ve druhé opět dal svému celku naději, ve třetí ale zkušený exekutor pokutových kopů, gólman Hugo Jan Bačkovský, trefil jen břevno, a tak se z pomyslného titulu dorosteneckého federálního mistra radovala Nitra.

„Kluci přesto zaslouží poděkování. V počasí, které fotbalu právě nepřálo, do toho dali všechno, a střídající byli skutečně na samé hranici vyčerpání. Mladší hráči se snažili vykompenzovat věkový rozdíl o to větší bojovností a v tomto směru lze říci, že po dnešku dosáhli absolutoria,“ ohodnotil výkon svých svěřenců po utkání trenér nejstaršího sparťanského dorostu Miroslav Krieg.

„Co se výsledku týče, je fér; dnes se nám pokutové kopy skutečně velice nepovedly. Výsledek základní hrací doby je také zcela spravedlivým odrazem hry. Oba týmy měly tři výrazné šance, které nedokázali proměnit. Samozřejmě by bylo příjemné se na závěr sezony radovat z výhry. My už ale před sebou řadu kol tlačíme ohromný handicap v podobě extrémní marodky a úzkého kádru a dnes jsme nedali dohromady ani osmnáct hráčů. Navzdory tomu jsme dosáhli maxima, když jsme vyhráli titul, a dnes jsme se alespoň pokusili sezonu završit, což neklaplo,“ myslí si Miroslav Krieg.

 

AC Sparta Praha - FC Nitra 0:0 (1:4)

Sparta: Bačkovský - Konopásek, Mareček (90. Čajkovský), Dudl, Flak (65. Peřina) - Novotný (85. Majka), Štětina (75. Boula), Sedláček, Plachý, Fortelný - Drchal

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři