U14 vyhrála Memoriál Graziana Perettiho

5. 9. 2017 | 11:14zpět na seznam novinek

Sparťanský výběr do čtrnácti let má za sebou úspěšný Memoriál Graziana Perettiho v Itálii, z něhož si odvezl trofej pro vítěze!

Turnajem sparťané prošli bez porážky s jediným zaváháním, remízou s o rok staršími soupeři z Arzignana Chiampo v prvním duelu základní skupiny. Ten, přestože skončil až desátý, stejně jako Sparta na turnaji ani jednou neprohrál, a bodová ztráta tak nemusela být zklamáním.

Ve zbylých dvou duelech už sparťané zvítězit dokázali a navíc neinkasovali jedinou branku. Proti Vicenze těžili v prvním poločase zejména z dobré ofenzivy a i díky dvěma Michlovým brankám vyhráli 4:0. Ve druhém duelu pak sparťané přehráli Juventus, pro nějž byla porážka 0:1 vzhledem ke kvalitnímu výkonu Sparty ještě milosrdná.

V semifinále proti Cittadelle sparťané poprvé a naposledy na turnaji inkasovali. Do kabin po prvním poločase odcházeli s jednogólovou ztrátou, jenže díky útočné síle dokázali ve druhé části skóre otočit. Michl nejprve vyrovnal, aby v samém závěru dokázal svým druhým gólem poslat svůj tým do finále.

Finálový duel proti Bassanu Virtus rozhodl jedinou brankou Rott. Sparťané proti soupeři, hrozícímu především ze standardek, dominovali znovu díky své aktivitě a nejtěsnější vedení 1:0 dokázali udržet až do samého závěru.