Třeboňská remíza staršího dorostu

17. 1. 2018 | 16:23zpět na seznam novinek

Kondiční soustředění je v plném proudu. Starší dorost, který dře od pondělí v Třeboni našel v  nabitém programu místo na přípravné utkání. Soupeřem jim byla devatenáctka Dynama České Budějovice. Sparťanská sestava, převážně z hráčů kategorie U18, se rozešla s jihočechy smírně 1:1. Jedinou branku vstřelil Kristián Flak po přihrávce Radimského.

Mladé sparťany čeká ještě perný zbytek týdne. Tři trénikové jednotky denně . Jedna dopolední a dvě po obědě. První část ve středu hráči vyměnili za přípravný zápas. „Utkání bereme čistě jako tréninkové. Nominovaní kluci měli zápas a zbytek mužstva normálně trénoval jako obvykle. Vybíral jsem hlavně hráče z osmnáctky, abych viděl jak na tom jsou,“ hodnotí trenér Erich Brabec.

Svou premiéru v rudém dresu si odbyl brankář Martin Janáček, který na Letnou zamířil právě z Českých Budějovic. „Bylo to zajímavý, možná trochu pikatní, že jsem poprvé ve sparťanských barvách a zrovna proti klukům se kteými jsem na podzim hrál v jednom týmu. Ale užil jsem si to, komentuje zápas nováček mezi třemi tyčemi. Martin odchytal proti bývalým spoluhráčům druhý poločas.

V prvním poločase dostali prostor oba dva hráči na testech. V brance Černohorec Dubljanić a v útoku Srb Veselinović. „Nelze hodnotit hráče po jednom utkání. Chtěl jsem, aby Veselinović odehrál více minut, ale dostal nepříjemného koňara, proto se už nevrátil do hry“, vysvětluje střídání Brabec.

V Třeboni tým zůstává do neděle. Následně se vrací zpět do Prahy. Další přípravné utkání sehraje U19 27.ledna v Berlíně proti Herthě BSC.

AC Sparta Praha U19 1:1 SK Dynamo České Budějovice U19

Branka: Flak

Sestava Sparty: Dubljanić - Šnajdr, Hucek, Štětina, Patrák - Ambler, Hložek, Alexandr, Peřina - Prokopec, Veselinović

Střídající: Janáček, Flak, Volf, Radimský, Kotouček, Slanina