Spravedlivá dělba bodů se smolným koncem

15. 4. 2017 | 13:49zpět na seznam novinek

Ve šlágru pětadvacátého kola zajížděla devatenáctka, coby vedoucí celek Celostátní dorostenecké ligy, na východ Čech k třetímu Hradci Králové. Velmi vyrovnané utkání dospělo po remíze 1:1 až k pokutovým kopům, ze kterých odešli spokojenější domácí.

Do úvodních nebezpečných příležitostí se dostali hradečtí. Hned ve druhé minutě se na hranici malého vápna dostal do zakončení Soukeník, jehož teč o centimetry minula sparťanskou bránu. De facto totožná situace se stejným scénářem byla k vidění také o deset minut později. Vzápětí ještě hlavičkoval Jan Kadlec, nicméně pouze do připraveného Bačkovského.

První rozruch před brankou Macha si sparťané nechali na devatenáctou minutu. Odražený míč doskákal k Sedláčkovi, který však střelou mířil spíše na rugbyouvé „háčko“. Dvě minuty na to se už sparťané radovali. Centrovaný míč do vápna chytře sklepl Drchal na kapitána Marečka, jenž s velkým přehledem uklidil míč k tyči.

Votroci pokračovali v aktivní ofenzivě a ve třiatřicáté minutě se dočkali vyrovnání. Centr zprava usměrnil nikým neatakovaný Čáp mezi nohy Bačkovského.

Krátce po změně stran mohl vedení na stranu Sparty strhnout Burda. Přetažený rohový kop vracel hlavičkou do vápna jeden z jeho spoluhráčů, Burda ale v dobré příležitosti z bezprostřední blízkosti přestřelil. Pět minut na to dostali hosté výhodu zajímavě vyhlížející standardní situace po faulu na Drchala. O přímé ohrožení se pokusil technickou střelou Mareček, gólman Mach však míč pohotově chytil.

Hradečtí hrozili především po nebezpečných centrech. Jeden takový doplachtil až k Šípkovi. Mladý útočník si však nedokázal míč v dobré pozici ideálně nachystat a následně se nedostal ani ke střele. V obdobné pozici mířil Čáp hodně nepřesně.

Tříbodové vítězství mohl v úplném závěru uzmout na sparťanskou stranu střídající Konopásek, brejková situace nakonec skončila rohovým kopem, jehož rozehrávku ale neumožnil hvizd rozhodčího Krupy, znamenající konec utkání.

Penaltový rozstřel pak dopadl šťastněji pro Hradec, který pět sérií zvládl lépe v poměru 4:3.

V nadcházejícím utkání vyzve devatenáctka Pardubice, jde o dohrávané 22. kolo. Výkop je v úterý 18. dubna od 11 hodin na Strahově.

„Začali jsme poměrně dobře. Vstřelili jsme první branku, což nám dalo psychickou výhodu, kterou jsme bohužel nevyužili. První poločas byl z naší strany o něco lepší, než ten druhý. Asi to bylo dané také tím, že na lavičce jsme měli polozdravé hráče, což byl důvod, proč jsme se střídáním byli opatrní, ale cítili jsme, že by to změnu a oživení hry chtělo. Nicméně jsme nechtěli riskovat nějaké zdravotní komplikace hráčů. Zápas jsme mohli rozhodnout v poslední minutě, ale asi se ukázala fotbalová spravedlnost, která nasměrovala utkání do penalt. Vyhrát mohla obě mužstva, šance jsme si dokázali vytvořit jak my, tak Hradec, ačkoliv jich nebylo mnoho. Mohl by to být impuls pro kluky, že ne vždycky se dá všechno napravit v závěru, jako se nám povedlo proti Zlínu,“ hodnotil utkání trenér Miroslav Krieg.

FC Hradec Králové U19 – AC Sparta Praha U19 2:1 pp. (1:1)

Branky: 33.Čáp – 22. Mareček.

Penalty proměnili: Soukeník, Trávníček, Hašek, Čáp – Plachý, Burda, Sedláček.

Penalty neproměnili: Jukl – Mareček, Drchal.

ŽK: Kundrt – Havelka.

Hradec:  Mach – Křížek (46. Kundrt), Vukčevič, Čech, Hašek – Kadlec, Trávníček, Jukl, Soukeník – Šípek (71. Brůža), Čáp.

Sparta: Bačkovský – Tvaroh P. (90. Konopásek), Burda, Plachý, Plechatý – Dudl, Mareček, Sedláček, Havelka – Novotný (87. Köstl), Drchal.

Rozhodčí: Krupa – Haleš, Novotný.