Sparťané z U11 odehráli velmi náročná útkání v Ústí nad Labem

12. 4. 2018 | 11:41zpět na seznam novinek

V Ústí nad Labem se v neděli sešla tři zajímavá mužstva ke společným přátelským zápasům. Konkrétně se jednalo o vítěze mezinárodního halového turnaje z Recklinghausenu - Chemnitzer FC, dále silný tým Ústí nad Labem, který pravidelně obsazuje přední příčky na turnajích a tým naší kategorie U11. Každý zápas se hrál na dva poločasy po třiceti minutách hry v herním systému 7+1.

Sparťanští mladíci nastoupili do prvního zápasu proti neměckému soupeři z Chemnitzer FC. V tomto zápase sparťané podali velmi dobrý výkon a svého soupeře od začátku zápasu jednoznačně přehrávali. Sparťanům se podařilo udržet vysoký standart hry po celý zápas a výsledkem mnoha šancí našich mladých nadějí bylo osm vstřelených branek do sítě soupeře a konečný výsledek 8:1.

V druhém zápase, který následoval chvíli po prvním, nastoupili naši mladíci proti domácímu Ústí nad Labem. Sparťanům chvíli v zápase trvalo, než získali tempo hry, nicméně se jim do poločasu podařilo vstřelit tři branky. Od té doby však na hráčích byla patrná únava z těžkého předchozího zápasu a jejich aktivita znatelně uvadala. V druhém poločase na svého soupeře již nestačili, nicméně i přesto bojovali a se soupeřem odehráli hezké utkání, které skončilo porážkou 5:7.

Zápasy zhodnotil Aleš Vytlačil, hlavní trenér kategorie U11: „Konfrontace, kterou jsme si domluvili v Ústí nad Labem splnila naše očekávání. Odehráli jsme dvě velmi těžká utkání. S vítězem velkého mezinárodního turnaje v Recklinghausenu, Chemnitzerem FC, jsme začali výborně a celé utkání jsme soupeře přehrávali. Naši hráči byli aktivnější, šikovnější na míči a po celou dobu utkání nebezpečnější jak v kombinaci, tak v přechodech 1 na 1. Ve druhém utkání, ke kterému jsme nastoupili hned poté, jsme začali hůře než soupeř. I přesto jsme však v určité pasáži prvního poločasu začali soupeře přehrávat a zaslouženě jsme šli do tříbrankového vedení. Od té doby jsme však vypadli ze hry hlavně pohybově a soupeř nás i díky svým vysokým kvalitám začal přehrávat a v utkání nakonec zvítězil. Jsem rád, že jsme se mohli konfrontovat se silným německým týmem a hned poté ve vysoké únavě reagovat na podmínky těžkého zápasu s Ústím nad Labem. Naši kluci zaslouží za předvedené výkony a hlavně za přístup ve druhém utkání pochvalu.”

Sparťané se zápasů zúčastnili v následující sestavě: Kolář M. - Poturnay, Krpálek, Kolář J., Moudrý, Braun, Penxa, Štýbr, Duška, Uhrin, Chrastina

• AC Sparta Praha U11 - Chemnitzer FC U11 8:1. Branky Sparty: 3x Kolář, 2x Moudrý, Uhrin, Chrastina, Braun
  • AC Sparta Praha U11 - Ústí nad Labem U11 5:7. Branky Sparty: 2x Štýbr, 2x Chrastina, Braun