Skvělý vstup do zápasu

7. 4. 2018 | 15:34zpět na seznam novinek

Devatenáctka se v rámci 24. kola střetla na Strahově se Zlínem. V zápase se brzy dostala do vedení díky Václavu Drchalovi, který skóroval už ve 2. minutě. Ve druhém poločase se ještě prosadil Vojtěch Patrák a tři body zůstaly doma za vítězství 2:0.

Vstup do utkání se sparťanům náramně vydařil. Drchal se ve druhé minutě dostal za zlínskou obranu a hned z první příležitosti poslal svůj tým do vedení. Po brance se více do hry dostávali hosté. Častěji drželi míč na kopačkách a hráče v rudých dresech připoutali na vlastní polovinu. Vyloženou šanci si však nedokázali vytvořit.

Sparta hrozila hlavně po pravém křídle,odkud centroval Tvaroh. Po jednom přízemním centru chybělo Fortelnému několik centimetrů k překonání Číže. Své velké šance si obě mužstva šetřila na závěr prvního poločasu. Nejdříve hosté. Před Kotkem vznikl ve 42. minutě závar, Zlínu se naskytla možnost ke střele z hranice šestnáctky. Střela mířila přesně doprostřed branky, kde však stál připravený Kotek a celou situaci vyřešil. Sparta se z protiútoku dostala do podobné šance, ale Fortelný z bezprostřední blízkosti trefil brankáře Číže.

Nepříjemností bylo vynucené střídání Drchala kvůli zranění.

Druhý poločas začali svěřenci Ericha Brabce aktivně. Přitlačili Zlín a snažili se přidat druhou branku. Utkání bylo pro oba týmy fyzicky náročné. Od 60. minuty se mužstva přetahovala ve středu hřiště o každý míč. Jak Sparta, tak Zlín si vytvořily několik šancí, ale stále bez dalšího gólového zápisu. Rozuzlení přišlo v 87. minutě, kdy nadvakrát překonal Číže Patrák a rozhodl o výhře domácích v poměru 2:0.

AC Sparta Prah U19 – FC FASTAV Zlín U19 2:0 (1:0)

Branky: 2. Drchal, 87. Patrák. ŽK: Strachoň, Cedidla Rozhodčí: Pečenka – Hocek, Hádek. Počet diváků: 100.

Sparta: Kotek – Tvaroh, Plechatý, Boula, Šnajdr, Šimáček, Konopásek (74. Kozák), Flak, Majka, Fortelný (58. Alexandr), Drchal (41. Patrák).

Zlín: Číž – Maršálek, Štěpánek, Kopilec (58. Sklenář), Slaměna, Gerža, Pafka, Červenka (58. Váňa), Strachoň (80. Bykhovskyi), Novák, Cedidla.

Trenér Erich Brabec po zápase:

Jak jste viděl utkání proti Zlínu?

V první poločase naše hra nebyla ideální, až ve druhém poločase přišlo zlepšení. Utkání proti Zlínu nám nesedlo. Pozitivem je, že jsme neobdrželi žádnou branku a zisk tří bodů. Nyní se už plně soustředíme na úterní zápas.

Co se stalo Václavu Drchalovi?

Drchy přišel už před zápasem s tím, že má problémy s nakopnutou patou. Během prvního poločasu dostal do paty úder a bohužel musel střídat. Uvidíme jak se bude zranění vyvíjet.

Byl zápas fyzicky náročný?

Ano byl. Dlouho bylo chladno a nyní přišly teploty okolo 20 stupňů, což je změna. Ale hlavně náročné jsme si ho dělali sami, protože jsme ztratili spoustu míčů a následně je museli vybojovat zpět. To stojí spoustu sil.

V úterý čeká váš tým další zápas, bude to těžké?

Nejen v úterý. Hráči, kteří neměli proti Zlínu vytížení čeká v neděli cesta do Jablonce. Pak tedy úterý, kdy nás čekají Pardubice a očekávám ještě těžší zápas než byl ten dnešní.