Skvěle rozjetá sezona! A-dorost i ve třetím zápase jednoznačně zvítězil

26. 8. 2017 | 15:02zpět na seznam novinek

K třetímu utkání nejvyšší celostátní dorostenecké soutěže odcestovali sparťané, které úvod sezony zastihl ve skvělé formě, na sever Čech do Teplic. V lázeňském městě svou současnou dominanci potvrdili, když zvítězili vysoko 4:1. Hattrickem přispěl k výhře rudých Václav Drchal, který v dosavadních třech utkáních sezony stačil soupeřům nasázet celkem už sedm gólů!

Svěřenci trenéra Miroslava Kriega přijeli na sever Čech pro další tři body do tabulky a od začátku to dávali svým protivníkům pocítit, když si jen v prvních deseti minutách dokázali vytvořit tři velké šance a výrazný tlak.

Sparťanští fanoušci si přes jasnou převahu svých favoritů ale museli na první branku počkat půl hodiny. To byla chvíle, kdy Karel Tvaroh střílel na prázdnou bránu a jeden z domácích obránců zabránil míči přejít brankovou čáru, když jej vyrazil rukou. K nařízené penaltě se postavil Václav Drchal a s přehledem nasměroval míč do sítě.

Tepličtí se pokoušeli nepříznivému vývoji utkání vzdorovat a snažili se vyrážet dopředu. Jejich snahu ale hatily výborně pracující zadní řady Sparty. Těsně před poločasem se naopak pražský celek dostal do vápna soupeře a po závaru poslal Matěj Majka za záda domácího gólmana Blažka tolik nepopulární gól do šaten.

Po pauze pokračovala skvělá práce rudých mladíků. Výsledkem byla bezpečná kontrola situace na hrací ploše a další dvě branky v síti domácího týmu, které si připsal Václav Drchal a zkompletoval tak svůj hattrick. Nejprve střílel v 60. minutě po sólové akci, kdy si parádně odstavil obránce i gólmana a o tyč nasměroval balón do sítě, následně se prosadil o necelých deset minut později když nasměroval mezi tyče míč, který k němu doputoval po ose Maksić - Majka. Za Teplice stačil do konce jen zkorigovat na 1:4 Šilhan.

Devatenáctka tak v dosavadních třech utkáních neztratila ani bod, což těší jejího trenéra Miroslava Kriega. "Hráli jsme za deště na silně podmáčeném terénu, takže stál kluky dnešní zápas hodně sil. Podali ale skvělý týmový výkon plný nasazení, jaké si představujeme v podání hráčů Sparty. Skvěle zahráli především Majka, Flak a Drchal, ale znovu musím zdůraznit, že za dnešní výhrou stojí hlavně perfektní týmový výkon," nechal se slyšet kouč A-dorostu.

FK Teplice - AC Sparta Praha 1:4 (0:2)

Branky: 70. Šilhan - 31. Drchal, 44. Majka, 60. Drchal, 69. Drchal

ŽK: Alexandr, Maksić

Teplice: Blažek - Vyleta, Knapík, Kováč, Vobecký - Kokeš, Schettl (Lácha), Vepřovský, Frána (Radosta) - Matkovič (Ondrášek), Šilhan

Sparta: Kotek - K. Tvaroh, Hucek, Maksić, Flak - Fortelný, Sedláček, Alexandr, Majka - Konopásek (38. Peřina, 74. Patrák), Drchal (85. Slanina)