Šestnáctka zvítězila v Jablonci 3:2

8. 4. 2018 | 17:09zpět na seznam novinek

Šestnáctka zvítěla v Jablonci s o rok starším soupeře až na penalty.

V neděli se stejně jako osmnáctka utkala v Jablonci za nepříznivého počasí také šestnáctka. Zápas začal slibně, Sparta hrála aktivně a hned v prvních minutách měla několik šancí. První proměněnou však byla až Novákova střela, kterou poslal Spartu na několik minut do vedení. Hned v zápětí srovnal Coufal na 1:1 a do poločasu již nedošlo ke změně.

Druhý poločas začal za remizového stavu. Po osmi minutách však poslal Velich domácí Jablonec do vedení. Následně Sparta začala tlačit, měla mnoho šancí. Nakonec až Sejk srovnal penaltou na 2:2. Základní čas skončil remízou. V penaltách se podařilo Spartě zvítězit, a i to díky brankaři, který dvě penalty chytil a poslední sám proměnil.

Trenér Pavel Čunát po zápase:

"Začátek utkání velmi dobrý, měli jsme hned dvě šance, byli jsme hodně aktivní. Pak se hra trochu vyrovnala, přesto jsme šli ve 24. minutě do vedení. Do půli byla hra hodně vyrovnaná a Jablonec po naší chybě srovnal. Začátek druhé půle nebyl úplně dobrý z naší strany. Po osmi minutách šel Jablonec do vedení. My jsme to po tom ale hodně zvedli, začali jsme tlačit, obrovský tlak, měli jsme spoustu šancí. Až penaltou v 67. minutě jsme srovnali na 2:2. Pak jsme měli ještě další příležitosti, Sejk, Schánělec, Žížala, a bylo cítit, že chce tým vyhrát v základním čase. To se nepovedlo, šlo to do penalt a tam jsme to zvládli líp. Pro tým velká pochvala, že i za nepříznivého stavu pořád šlapal".

FK Jablonec - AC Sparta Praha U16 2:3 (1:1) Pen: 3:4

Branky: 29. Coufal, 49. Velich - 24. Novák, 67. Sejk (pen.). Rozhodčí: Hanousek, Mizera, Pavlů.

Jablonec: Mazánek (57. Ježek) - Šimůnek, Velich, Vrzáňová, Coufal, Janda (46. Černák), Horáček (79. Hrušovský), Kobr, Dejl, Vobejda (66. Šilhavý), Hnát (46. Málek).

Sparta: Babka - Novák (46. Lukavský), Rydval, Suchomel (57. Schánělec), Žížala, Freisinger, Holoubek (72. Dukay), Borkovec, Klimenda, Dolejš, Sejk.