Šestnáctka převálcovala Čáslav 16:0

15. 4. 2018 | 15:23zpět na seznam novinek

Šestnáctka suverénně zvítězila nad Čáslaví 16:0.

V neděli se šestnáctka utkala na Strahově s Čáslaví, které nedala absolutně šanci. Hned ve druhé minutě vstřelil branku Schánělec a nebyla to jeho poslední úspěšná trefa.

V zápětí zvýšil skóre na 2:0 Žížala, který celkově v zápase skóroval pětkrát. I když v první půli byla hra ze strany Sparty poněkud línější, přesto měla značně navrch. K poločasovému stavu 6:0 přispěli ještě Lukavský a Žížala, kteří proměnili šance z trestných kopů, a Schánělec, který navýšil o dva góly.

Hned na začátku druhého poločasu opět skóroval Žížala a sparťanská hra začala být aktivnější. Soupeř se snažil dostat k míči, ale sparťané mu nedali jedinou šanci. Domácí hráli mnohem týmověji než hosté, kteří působili poněkud zmateně a převálcovaně. Dalšími góly přispěli ještě Schánělec, Žížala hned dvěmi proměněnými šancemi, stejně tak Dukay, a Suchomel dokonce třemi. Zápas tedy skončil suverénní výhrou domácích 16:0.

Trenér Pavel Čunát po zápase:

"Tyhle zápasy jsou vždycky složité hlavně z toho důvodu, jak k tomu hráči přistoupí. Jak jsou ochotní se nastavit na to utkání a plnit od první do poslední minuty principy, které máme nastavené. Protože oni dopředu vědí, že to utkání vyhrají, vědí, že to bude asi větším rozdílem proti takovému soupeři, takže je to jen o hlavách těch hráčů, jak k tomu přistoupí.

V první půli jsme sice vedli 6:0, ale nebyl jsem spokojený. Měli jsme dát minimálně o tři, čtyři branky víc, ale řešili jsme to laxně, pomalu, nekvalitně, to mi vadilo. Říkal jsem jim, že kombinace je pomalá, máme spoustu ofsajdů, neohlídáme si to, náběhu jsou brzy. To jsme si všechno vyříkali. Druhá půle už byla lepší, některé kombinace byly velmi pěkné, povedené. Samozřejmě 16 gólů je rozdíl dvou nebo tří tříd."

AC Sparta Praha U16 - FK Čáslav 16:0 (6:0)

Branky: 2. Schánělec, 4. Žížala, 21. Lukavský, 23. Žížala, 26. Schánělec, 30. Schánělec, 44. Žížala, 46. Schánělec, 50. Žížala, 52. Suchomel, 60. Žížala, 68. Dukay, 76. Suchomel, 77. Dukay, 78. Dukay, 80. Suchomel. Rozhodčí: Hurych - Kučera, Tsarev.

Sparta: Tůma, Rydval, Lukavský, Suchomel, Žížala, Freisinger, Holoubek, Borkovec (41. Novák), Klimenda, Dolejš, Schánělec (47. Dukay).

Čáslav: Kocprd, Altmann L., Novák, Fišr, Altmann M., Honc, Kubín, Machka, Čálek (69. Chábera), Koděra, Beran (47. Titze).