Sedmnáctka zaváhala s Libercem

4. 5. 2017 | 10:59zpět na seznam novinek

Sparťanská sedmnáctka v domácím prostředí nečekaně podlehla Slovanu Liberec 1:2. Šestnáctka si se stejným soupeřem poradila a přesvědčivě zvítězila.

U17: Sparta – Liberec 1:2

Týmu Ericha Brabce nevyšel první poločas, v němž hráčům chybělo potřebné nasazení, a Slovan se v jeho samotném závěru brankou Šimka ujal vedení.

Do druhé části naskočil Pavel Hezoučký a i díky jeho přispění přišlo znatelné zlepšení. Vyrovnat dokázal Václav Bláha, jenže při následném tlaku se pět minut poté prosadili paradoxně hosté a Mečíř rozhodl o těsné výhře Slovanu.

Sedmnáctka vede tabulku se sedmibodovým náskokem na Plzeň, Viktoria má však zápas k dobru. O nadcházejícím víkendu mají oba týmy mladšího dorostu volno.

U16: Sparta – Liberec 3:0

Týmu Davida Holoubka první poločas naopak vyšel a sparťané už po jedenácti minutách vedli díky KozákoviPennerovi o dvě branky. Přestože hosté následně dokázali hru vyrovnat, sparťané už obrat nedopustili. Vítězství po faulu na Hložka pečetil z pokutového kopu Šimon Gabriel.

Šestnáctka na druhém místě ztrácí na vedoucí Slavii pět bodů, má však zápas k dobru.

Starší žáci

Už v úterý si oba týmy starších žáků odvezly plný počet bodů z Mladé Boleslavi. Patnáctka po trefách ŠilhartaFreisingera zvítězila 2:0, čtrnáctka vyhrála dokonce 3:0, trefili se KaufmanVydraWalter.