Schick, Čermák i Pulkrab skórovali za národní tým

29. 3. 2016 | 19:43zpět na seznam novinek

Sparťanské trio působící na hostování se prosadilo v úterních zápasech národních týmů. Patrik Schick a Aleš Čermák pomohli reprezentaci do 21 let góly k výhře nad Maltou, Matěj Pulkrab se prosadil v zápase národního týmu do 19 let proti Rakousku.

Česká jednadvacítka pod vedením trenéra Vítězslava Lavičky po čtvrteční výhře nad Lotyšskem předvedla suverénní výkon na hřišti Malty, kde po prvním poločase již o čtyři branky. Tým přivedl na hřiště s kapitánskou páskou opět Aleš Čermák, jenž působí ze Sparty na hostování v Mladé Boleslavi.

Skóre otevřel ve dvacáté minutě z penalty Patrik Schick, o pět minut později zvýšil na rozdíl dvou branek právě Aleš Čermák a do přestávky se trefili ještě Černý a znovu Schick. V druhém poločase se trefili Čermák se Schickem ještě jednou a i díky brance Havla bylo konečné skóre 7:0.

Jednadvacítka je po sedmi odehraných zápasech ve své kvalifikační skupině první se ziskem 17 bodů, druhá Černá Hora má o pět bodů méně, stejně tak i Belgie, která má ale o zápas méně. Brankář Vojtěch Vorel působící na hostování ve Vlašimi nezasáhl ani do jednoho ze zápasů v rámci této reprezentační přestávky.

Pulkrab se trefil, ale byl i vyloučen

Reprezentace do 19 let potřebovala porazit Rakousko, aby mohla pomýšlet na postup z kvalifikační skupiny o postup na EURO hráčů do devatenácti let.

Proti Rakousku v základní sestavě nastoupili David Březina i Matěj Pulkrab, který působí na hostování ve Slovanu Liberec. Rakouský celek se dostal do vedení před poločasem díky trefě Prokopa, deset minut po změně srovnal Matěj Pulkrab na 1:1.

Čeští mladíci ale k potřebnému vítězství nedošli. Nejprve byli po druhých žlutých kartách vyloučeni Chaluš s Pulkrabem, aby dvanáct minut před koncem vstřelil vítěznou branku rakouského výběru Grabovac. Poté se trefil ještě Posch a Rakousko vyhrálo 3:1.

Celý zápas odehrál také obránce David Březina, jenž viděl žlutou kartu. Vojtěch Čmelík do zápasu proti Rakousku nakonec nezasáhl.

Výběr do 19 let, tak skončil v kvalifikační skupině až třetí s jedinou výhrou nad Rumunskem.