První porážka v přípravě

31. 1. 2018 | 14:32zpět na seznam novinek

Proti Zbrojovce končili sparťané podzimní část ligy a vítězně. Tentokrát se střetli v přátelském utkání a výhru nakonec vyválčil tým z Brna 2:1.

Prvních deset minut se obě mužstva oťukávala a hra se odehrávala hlavně ve středu pole. Později získala Zbrojovka menší převahu a zatlačila. V 16. minutě napřáhl ke střele hostující útočník. Z hranice velkého vápna vyslal Lhotecký tvrdý projektil do šibenice a rozvlnil síť. Za sedm minut se opět zapsal mezi střelce. Protáhl se po levé straně a prostřelil Janáčka. V tu chvíli ožil na lavičce trenér Brabec a začal pumpovat do hráčů energii. Vyplatilo se. Sparťané zlepšili pohyb a začali se dostávat do příležitostí, které však neproměnili. Až na jednu. V samém závěru se v šestnáctce Brna nejlépe zorientoval Hložek a střelou snížil na 1:2.

O poločasové pauze udělal trenérský tým pět změn včetně střídání brankáře. „Máme čtyři kvalitní brankáře, kteří budou pokrývat soutěže U19 a U18 a chceme všechny vidět v zápasech,“ vysvětluje časté střídání brankářů trenér Brabec. Do hry se postupně dostali všichni hráči z lavičky. Absenci hráčů ročníku 1999 vyřešilo povolání mladších dorostenců Bláhy a Szewieczeka.

Druhých čtyřicet pět minut bylo stejně vyrovnaných jako těch prvních. Dobře fungující obrany na obou stranách nepouštěli útočníky do vyložených šancí a míč putoval od vápna k vápnu. A když přicházel náznak, skončilo to nepřesností nebo špatnou finální přihrávkou. Další branka už nepadla a Zbrojovka zvítězila 2:1.

AC Sparta Praha 1:2 (1:2) FC Zbrojovka Brno

Branky: 45. Hložek – 16. a 23. Lhotecký

Sestava Sparty: Janáček (46. Pecháček) – Patrák (46. Kotouček), Štětina, Hucek, Šnajdr (46. Ambler) – Peřina (46. Prokopec), Majka (46. Radimský), Alexandr, Vokřínek (62. Szewieczek) - Hložek, Baftijar (57. Bláha)

Pohled Ericha Brabce

„Oběma týmům chybělo několik hráčů kádru. Navíc my úplně bez dorazového ročníku 1999. Šanci dostali jiní hráči. Když přičtu hráče na marodce a kluky, kteří hráli včera za juniorku, tak nás z celkového pohledu dnešní zápas nezastihl v ideálním rozpoložení."