První jarní výhra

4. 3. 2016 | 14:17zpět na seznam novinek

Sparťanská devatenáctka si po úvodním zaváhání v Opavě poprvé na jaře připisuje plný bodový zisk. O domácí výhru 3:2 nad Bohemians ale museli Holoubkovi svěřenci tvrdě bojovat a otáčet skóre.

Po úvodních šancích šli totiž jako první do vedení hosté. Sparťané po standardce neuhlídali prostor před vápnem a odražený míč propálil přes houštinu těl do branky Věchtík.

Zdálo se však, že sparťany inkasovaný gól nesrazil, a Holoubkovým svěřencům se povedlo ještě do přestávky skóre otočit. O vyrovnání se nejprve postaral Novotný, a když byl o tři minuty později sám faulován ve vápně, poslal z pokutového kopu Spartu do vedení Zinedin Mustedanagič.

„Jsem rád, že kluky inkasovaný gól zdravě namotivoval a skóre jsme poměrně záhy otočili,“ pochvaloval si trenér Holoubek. V prvním dějství však měl důvodů k radosti pramálo.

„První poločas byl z naší strany hodně pomalý, řekl bych až lenivý. Moc nám to neběhalo a od hráčů jsem čekal víc,“ uvedl Holoubek.

Talentovaný Bosňan Mustedanagič, který byl ve čtvrtek v nominaci A-týmu v pohárovém duelu v Liberci, se navíc krátce po začátku druhého poločasu prosadil i podruhé a Sparta vedla už o dvě branky. Přestože hosté dokázali ještě do konce druhého poločasu snížit z pokutového kopu, vítězství už si sparťané vzít nenechali.

„Druhý poločas jsme zvládli daleko lépe, největší rozdíl byl především v rychlosti. Co se ale týče první půle, měla by se sparťanská devatenáctka prezentovat úplně jinou hrou,“ podotkl trenér.

AC Sparta Praha – Bohemians Praha 1905 3:2 (2:1)

Branky: 40. Novotný, 43. a 49. Mustedanagič – 36. Věchtík, 85. Vaníček.

ŽK: Čtvrtečka, Hašek – Malík.

Sparta: Čtvrtečka – Eichler (46. Sedláček), Burda, Köstl, Čmelík – Wiesner (77. Březina), Mareček, Hašek, Plachý (73. Urban) – Novotný (70. Rajmon), Mustedanagič.

Bohemians: Procházka – Vacík, Brak, Begič (68. Nátr), Fric, Pavlík, Malík (46. Trčka), Blecha, Věchtík (68. Václavík), Trampota (46. Novotný), Vaníček.

Rozhodčí: Hlavnička – Cichra, Kučera.