Přesvědčivá výhra

19. 8. 2017 | 16:22zpět na seznam novinek

Devatenáctka i ve druhém zápase nové sezony bodovala naplno! Na domácím hřišti porazila MFK Karvinou vysoko 6:1, přičemž svěřenci trenérů Brabce a Kriega rozdělili vstřelené branky mezi poločasy rovnocenným počtem.

Vstup do utkání vyšel sparťanům parádně, neboť již ve druhé minutě otevřel skóre utkání Václav Drchal, který si zkušeně poradil v samostatném úniku.

Strahovský dorost se brzy dostal do dvoubrankového vedení, když se míč se štěstím odrazil ke Kristiánu Flakovi, který bez problémů trefil odkrytou branku. Ještě před poločasovým hvizdem se dostali domácí do pohodlného a především zaslouženého vedení o tři branky, když Drchal s Konopáskem výborně vyřešili brejkovou situaci, při které druhý jmenovaný uklízel míč do prázdné branky.

Osm minut po změně stran přišla nepatrná komplikace v podobě snížení Karviné, kterou obstaral Pisarek. Nicméně domácí celek přispěchal s velmi rychlou odpovědí. O minutu později si našel centr na zadní tyč Konopásek, který tak Spartě vrátil tříbrankové vedení.

Opět neuplynulo mnoho času a sparťané se radovali znovu. V 59. minutě využil zaváhání karvinského brankáře Fortelný, který střelou do odkryté branky pozměnil skóre již na 5:1.

Tým trenérů Brabce s Kriegem i nadále dominoval hře a pokračoval v ofenzivním snažení. To vyústilo v 65. minutě, kdy svým druhým gólem v zápase dovršil šestibrankový příděl Drchal.

Nadcházející zápas čeká nejstarší dorost Sparty v sobotu 26. srpna od 11 hodin v Teplicích.

AC Sparta Praha U19 – MFK Karviná U19 6:1 (3:0)

Branky: 2. a 65. Drchal, 17. Flak, 35. a 54. Konopásek, 59. Fortelný – 53. Pisarek.

Sparta: Pecháček – Kotouček, Hucek, Šnajdr (53. Fortelný), Hezoučký, Maksić, Sedláček (68. Alexandr), Šimáček, Drchal (68. Patrák), Konopásek, Flak.

Karviná: Tichý – Hejda, Mrózek, Holzer (74. Navrátil), Kaczmarczyk, Macko, Podešva (46. Paholík), Vlachovský (71. Rokyčák), Fokaidis, Pisarek, Seriš.

Rozhodčí: Petřík – Musil, Cichra.