Přestřelka s PSV

30. 11. 2017 | 21:05zpět na seznam novinek

Letenský tým zakončil základní skupinu Premier League International Cupu prohrou 3:4 s PSV Jong. Juniorský tým PSV Eindhoven hrající druhou nizozemskou ligu vedl již 4:1, ale sparťané ještě snížili na rozdíl jedené branky. Tlak v závěru už na vyrovnání nestačil.

Sparťané do druhého utkání během dvou dnů museli nastoupit v pozměněné sestavě. Tým opustil Eldar Ćivić a do utkání kvůli zdravotním problémům nemohli zasáhnout od úvodní minuty David Březina a Lukáš Juliš.

Na hrotu útoku tak společně s Václavem Drchalem nastoupil Dao, který proti Liverpoolu vybojoval penaltu a poté vypracoval i jediný gól zápasu. Na levé straně obrany nastoupil Vojtěch Čmelík a Marian Burda se přesunul do středu obrany, zatímco Vyacheslav Karavaev zaujal post pravého obránce.

Soupeř se během prvních deseti minut zápasu pustil do sparťanů zostra. Hned ve čtvrté minutě sparťané ztratili míč na vlastní polovině a Malen nedal prudkou střelou zblízka Vorlovi šanci. Během dalších pěti minut měli další šance Gudmundsson a Lammers, ale první trefil jen břevno, druhého vychytal Vorel.

V patnácté minutě se po centru do vápna odrazil míč na vápno, kam si naběhl Vojtěch Čmelík a pravačkou poslal technicky přesně k tyči a srovnal na 1:1.

Hra se v tu chvíli vyrovnala a sparťané měli i další příležitosti, ovšem na centr Karavaeva nedosáhli Dao s Drchalem o krok a po dalších centrech do vápna se sparťané nedokázali dostat do zakončení.

Hráči PSV se ale ještě do poločasu dostali do dvoubrankového vedení, když se nejprve po rychlém brejku prosadil znovu střelou zblízka Gudmundsson a pět minut před přestávkou se dostal do vápna Lammers a po rychlé kličce poslal míč znovu do sítě – 3:1.

Sparťané v druhé půli byli aktivnější a dostávali se častěji do zakončení, ale Malen po hodině hry po rychlém protiútoku zvýšil přesnou střelou na 4:1.

Krátce na to dvakrát střílel zblízka Daniel Köstl, ale brankář soupeře jej vychytal. Sparťanský kapitán ale dokázal snížit na rozdíl dvou branek, když vyvezl míč před vápno soupeře a střelou poslal míč k tyči. Čtvrt hodiny před koncem to bylo už jen o jeden gól, když se po individuální akci Čmelíka dostal k zakončení Václav Drchal a prostřelil gólmana.

V závěru zlikvidoval několik šancí Vojta Vorel a již v nastavení byli sparťané blízko k vyrovnání, ale nikdo z nich nedokázal po rohu dotlačit míč do sítě. Zápas tak skončil 4:3 ve prospěch PSV.

PSV Jong – AC Sparta Praha U21 4:3 (3:1)

Branky: 4. a 61. Malen, 32. Gudmundsson, 41. Lammers – 15. Čmelík, 65. Köstl, 75. Drchal

Sparta: Vorel – Karavaev, Köstl, Burda, Čmelík – Ch. Frýdek (80. Traore), D. Mareček, Sedláček, Plavšić – Drchal, Dao (63. Novotný).