AC Sparta Praha

Před fanoušky se vždycky hraje líp

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

31. 10. 2017 | 15:14zpět na seznam novinek

Ofenzivní záložníci nejstaršího sparťanského dorostu, Jan Fortelný a Christian Frýdek – jsou před utkáním druhého kola UEFA Youth League proti favorizovaným loňským vítězům z FC Salzburg ve skvělé náladě. Těší se na utkání před fanoušky na Letné, kdy se jim budou hodit zkušenosti, které dosud načerpali z konfrontace s dospělými hráči.

Janu Fortelnému výborně vyšel sobotní zápas nejvyšší dorostenecké soutěže proti Slovácku. V posledním zápase před konfrontací s FC Salzburg si připsal dva zásahy, což pro něj představuje pozitivní motivaci.

„Po dlouhé době to byl výkon, který odpovídal tomu, co se po mně chce a na úrovni. Teď je důležité to udržet a dostat šanci ve středečním zápase proti Salzburgu,“ přeje si záložník.

Společně se svým kolegou ze středu hřiště Christianem Frýdkem si jsou velmi dobře vědomi síly soupeře.

„Víme, že to jsou loňští mistři a letos se budou snažit titul obhájit. My s nimi sehráli utkání dva roky zpátky tady na Strahově. Soupeř byl výborný, držel balón, my jsme tehdy spíš hlavně bránili. Ale vyhráli jsme 1:0, tak doufáme, že se to bude opakovat i tento zápas,“ neztrácí víru v dobrý výsledek zatím nejmladší Frýdek v dresu Sparty.

„Od zápasu se Slováckem všechno směřuje ke středě, chceme je nakoukat, ale zároveň je nám jasné, že tam bude mít kvalitu každý hráč, takže nebude moc co řešit. Hlavně se musíme soustředit na svůj výkon a hrát týmově, stát za sebou navzájem,“ uvědomuje si Jan Fortelný, který se moc těší na podporu fanoušků.

„Je možné, že to každý hráč prožívá jinak, ale mně osobně se hraje skvěle, když vím, že máme za sebou naše fanoušky. Že se na nás přišli podívat, že nás chtějí podpořit. Zajímavé pak je, že se třeba v GENERALI Areně na tamním podkladu běhá úplně jinak než tady na strahovských hřištích,“ doplnil zajímavost z minulého utkání na Letné Jan Fortelný.

Na utkání před publikem nedá dopustit ani Christian Frýdek, který si umí podpory náležitě vážit.

„Mně se vždycky hraje před více lidmi lépe, než když na stadionu nikdo není. Dokáže mě to vyburcovat a chci pak podat ještě lepší výkon, když vidím fanoušky, jak nás ženou dopředu, tak se jim za jejich podporu chci odvděčit,“ vysvětluje záložník ze slavného fotbalového rodu.

 

U19 Salzburg v GENERALI Areně přivítá ve středu 1. listopadu od 17 hodin. Informace o vstupenkách najdete zde.

 

Obě opory si uvědomují, že bude středeční utkání nesmírně těžké. Rozhodně do něj ale nejdou se svěšenými hlavami – před sebou mají dílčí cíle, které je mohou dovést k celkovému úspěchu. „Dobré pro nás bude, když nedostaneme doma gól, budeme hrát kompaktně – to zajistí tady Hugo. Můžeme se snažit hrát na rychlé brejky, ať už po stranách nebo to vést na Drchyho. A hlavně se musíme snažit využít každou šanci, která se nám naskytne,“ uvědomuje si Jan Fortelný.

Dobře přitom ví, z jakých konfrontací může při takto obtížném utkání čerpat. „Minulý rok jsem měl možnost zasáhnout do zápasů Premier League International Cupu v Anglii, kde jsme hráli proti výběrům do 23 let. Bylo to úžasné, protože jsme si zahráli proti hráčům, kteří jsou v rezervách týmů nejvyšší anglické soutěže, jedné z nejlepších fotbalových soutěží světa. Je to úžasná konfrontace, je vidět, jak ti hráči jsou rychlí, vyspělí fyzicky i technicky a pak když se jim dokážeme vyrovnat dobrým týmovým výkonem, je to pro nás ohromná motivace pracovat dál a snažit se probojovat výš,“ popisuje nadšeně Jan Fortelný.

Jeho tým měl loni na kvalitně obsazeném turnaji v Anglii tak pozitivní přijetí, že jej organizátoři pozvali letos opět, v současnosti za sebou A-dorost má první střetnutí, kdy po skvělém výkonu podlehl třiadvacítce Newcastle United FC po skvělém výkonu 1:2.

Jak probíhají přípravy na soupeře v UEFA Youth League popisuje Christian Frýdek. „Salzburg jsme s trenéry začali probírat po sobotním utkání proti Slovácku. Samozřejmě se snažíme najít jejich slabiny a zjistit, co na ně bude nejvíc platit. Základem úspěchu bude hlavně nedostat gól,“ ví mladý záložník, který také vítá každou příležitost, zahrát si proti dospělým. „Jednou to stejně musí přijít, že mladý hráč nastoupí proti dospělým. Záleží na každém, jak přechod zvládne. Je to obtížné, ale každý zápas mezi dospělými tě posune výš.“

 

 

 

 • Christian Frýdek
 • Christian Frýdek
 • 18. 10. 2017 AC Sparta Praha U19 - F91 Dudelange 3:1
 • Martin Frýdek
 • Jan Fortelný
 • Christián Frýdek

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři