Porážka na úvod

20. 7. 2017 | 12:49zpět na seznam novinek

Sparťanská devatenáctka zahájila mezinárodní turnaj CEE Cup porážkou od anglického týmu Burnley FC, kterému podlehla 0:1. O výhře nad obhájcem trofeje rozhodl Michael Fowler.

Právě Michael Fowler se dostal do první velké šance zápasu, jeho střelu ale ve dvacáté minutě skvělým zákrokem vyrazil na břevno sparťanský brankář Kotek.

O sedm minutě později mohl Spartu poslat do vedení Václav Drchal, ale obránce Burnley míč vykopl z brankové čáry. Krátce na to byl ten samý hráč v další šanci, ale tentokrát jej vychytal brankář Bruce.

A brankář anglického týmu byl pozorný i krátce před přestávkou, kdy chytil nebezpečnou střelu Jana Fortelného. Poločas tak skončil bez vstřelené branky. Do druhého poločasu naskočili do hry Prokopec a Patrák místo Tvaroha s Konopáskem.

Na šance z úvodního poločasu ale mladí sparťané nenavázali, brankář Bruce musel zasahovat pouze při střelách Fortelného a Sedláčka, ale nakonec udržel čisté konto. To se nepovedlo sparťanům, kteří deset minut před koncem neuhlídali Michaela Fowlera, jenž vstřelil jediný gól zápasu.

Sparťané tak na úvod turnaje, který vyhráli v předchozích dvou letech, podlehli 0:1. Další zápas ve skupině mají sparťané na programu v sobotu 22. července od 10 hodin na Strahově proti kanadskému týmu Prostars FC.