Podzimní neporazitelnost pokračuje

16. 9. 2017 | 17:01zpět na seznam novinek

Velká převaha, spoustu nevyužitých šancí, dvě inkasované branky. I přesto si sparťanská devatenáctka připsala šestou výhru z šestého utkání v nejvyšší dorostenecké soutěži. Svěřenci trenérů Brabce s Kriegem porazili SFC Opavu 3:2. Ve sparťanském dresu se v základní sestavě objevil Christian Frýdek, který se vrací do herního tempa po dlouhém zranění.

Sparťané šli do vedení už v sedmé minutě, kdy pohlednou akci z levé strany zakončil přesně Čajkovský.

Nicméně hosté vyrovnali poměrně záhy. Po osmnácti minutách si míč na střed navedl Darmovrzal, jenž pěknou střelou překonal Bačkovského.

Domácí svého soupeře mačkali na jejich polovině. Během první půle si sparťané vypracovali celkem deset rohů, ovšem ani jeden neskončil za zády opavského Huba. Výraznou převahu ale sparťané dokázali zužitkovat ještě před poločasovým hvizdem, kdy se v 45. minutě prosadil střelou na zadní tyč Drchal.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a po dvaceti minutách měli domácí zajímavou příležitost k navýšení vedení ze standardní situace. Opavští však situaci ubránili a vyrazili do nebezpečného brejku tři na jednoho, který zakončil vyrovnávací brankou Fuska.

Spartu však druhá inkasovaná branka z druhé střely na bránu psychicky nepoložila, nýbrž nakopla. Zvýšenou aktivitou se tak odměnili třetí brankou, která se nakonec ukázala jako vítězná. V 67. minutě se odhodlal ke střele na úrovni vápna Šimáček. Pozorný Hub na těžkém terénu střelu pouze vyrazil k dobíhajícímu Drchalovi, který se v netěžké situaci nemýlil – 3:2.

V závěrečných minutách ale hosté sahali po vyrovnání. V krátkém časovém rozmezí zahrávali dvě nebezpečně vyhlížející standardní situace, které však domácí s trochou štěstí přestáli.

Sparťanská devatenáctka tak v novém ročníku dorostenecké ligy zůstává i nadále stoprocentní a po šesti kolech má kompletních 18 bodů při kladném skóre 20:5. Tabulce střelců navíc vládne desetigólový Drchal.

„Opavu jsme přestříleli pětadvaceti střelami ku dvěma, zahrávali jsme osmnáct rohů, zatímco hosté žádný, a výsledné skóre je 3:2. To o ledasčem vypovídá. Nemohu být spokojený s naší defenzivní činností. Obrana řešila méně situací než obvykle, ovšem i tak jsme dvakrát inkasovali. Dobře jsme si nepočínali ani v ofenzivním počínání,“ neskrýval svoji nespokojenost Erich Brabec.

AC SPARTA PRAHA U19 – SFC OPAVA U19 3:2 (2:1)

Branky: 7. Čajkovský, 45., 67. Drchal – 20. Darmovrzal, 56. Fusek.

ŽK: Šimáček - Dybal, Hartmann.

Sparta: Bačkovský – Kotouček (56. Majka), Fišl, Hucek, Šnajdr, Frýdek Ch. (56. Sedláček), Hezoučký (75. Patrák), Šimáček, Fortelný (C), Čajkovský, Drchal.

Opava: Hub – Štefka, Blažej, Dybal, Veselý, Hartmann (C), Darmovzal, Musila, Fusek, Čonka (65. Stošek), Souček.

Rozhodčí: J. Kubr – V. Paták, M. Janoch.