Plavšić sestřelil Liverpool

28. 11. 2017 | 21:18zpět na seznam novinek

Skvěle! Sparťanský výběr dokázal v druhém utkání základní skupiny Premier League International Cupu porazit Liverpool 1:0. Jediný gól zápas vstřelil Srdjan Plavšić, jenž se k týmu připojil pár hodin před zápasem.

Sparťanský výběr vstoupil do druhého zápasu v tomto ročníku Premier League International Cupu proti Liverpoolu s mnohem zkušenější sestavou než v zápase s Newcastlem na konci října. V základní sestavě se objevil také Srdjan Plavšić, který za týmem dorazil v úterý po obědě z Prahy po té, co mu bylo v pondělí vystaveno vízum.

Do první nadějné příležitosti se dostali sparťané, když se za obranu dostal Lukáš Juliš, ale brankář Ward jeho pokus vyrazil.

V devatenácté minutě musel zasahovat Vojtěch Vorel, který s pomocí tyče zneškodnil přímý kop v podání Bena Woodburna. Po necelé půl hodině hry se dostali do šance i sparťané, když Novotného centr pustil za sebe Drchal, ale Lukáš Juliš následně trefil nejprve tyč a dorážku poslal vedle.

Další dvě akce domácích měl na starosti kapitán Wilson, jenž nejprve nedokázal poslat míč do prázdné branky a těsně před přestávkou neproměnil pokutový kop, když vůbec netrefil branku. První půle tak skončila nerozhodně.

Na začátku druhé půle střílel nejprve vedle Sedláček, na druhé straně jej napodobil Dhanda a v pětapadesáté minutě Köstl vyhlavičkoval z brankové čáry pokus Wilsona.

Do hry se následně dostali Frýdek, Dao či Boula, který nahradil Březinu, jenž nemohl v zápase pokračovat kvůli zranění. A Frýdek se dostal krátce po svém nástupu na hřiště do šance, ale nedokázal včas vystřelit a obránce jeho pokus zablokoval.

Čtvrt hodiny před koncem měl dvě šance kapitán Wilson, který nejprve minul branku o pár centimetrů technickou střelou, následně ji přestřelil z hranice vápna.

Dvanáct minut před koncem byl faulován Dao a rozhodčí nařídil druhý pokutový kop v zápase. Ani Srdjanu Plavšićovi se ale penalta nepovedla, když první střelu vyrazil brankář Ward a dorážku poslal srbský záložník nad branku.

Srdjan se nakonec dočkal odměny za aktivní výkon, když tři minuty před koncem Dao posadil ve vápně obránce na zadek zasekávačkou a míč následně došel až k Plavšićovi, jenž propálil brankáře a poslal Spartu do vedení 1:0.

Krátce na to musel zasahovat na druhé straně Vojtěch Vorel, jenž skvělým reflexivním zákrokem vyrazil hlavičku po rohovém kopu. Rozhodčí následně nastavil deset minut místo avizovaných šesti, ale sparťané těsně vedení udrželi a poprvé v rámci Premier League International Cupu zvítězili.

Liverpool U23 – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 87. Plavšić

ŽK: Novotný

Liverpool: Ward – Masterson, Johnston, Kane, Jones, Ejaria, Wilson, Woodburn, Ings, Dhanda, Adekanye

Sparta: Vorel - Burda, Köstl, Březina (70. Boula),Ćivić- Novotný (60. Ch. Frýdek), Sedláček, Mareček, Plavšić- Drchal, Juliš (65. Dao)