Parádní úvod rozhodl

14. 4. 2018 | 22:28zpět na seznam novinek

Stejně jako devatenáctku čekal mladší dorostence již třetí soupeř během sedmi dní - Hradec Králové. Svěřenci trenéra Janouška neponechali nic náhodě a udělali velký krok k vítězství již během prvních dvaceti minut, kdy se postupně prosadili Sejk, Bláha a Gelashvili. Čtvrtou branku Sparty vstřelil v závěru klání Hapal a zpečetil výhru 4:1.

Úvodní část zápasu sparťané zvládli na výbornou. Vytvořili si vyložené šance a hned tři se povedlo proměnit. Hned ve druhé minutě nacentroval do vápna Kolář a nabíhající Sejk z voleje prudce zakončil. O deset minut později bylo ještě veseleji. Na Hájkovu kolmici si za obranu naběhl Bláha a prostřelil brankáře Blehu. V 16. minutě si pak Gelashvili naskočil na centr Adama Gabriela a nezaváhal.

Po zbytek poločasu sedmnáctka kontrolovala hru. Ve druhé půli se hra vyrovnala a příležitosti si vytvořila obě mužstva. Domácí po zásluze snížili v 66. minutě gólem Zbořila. To však bylo ze strany Hradce vše a branku přidala už jen Sparta. V 79. minutě si za obranu naběhl Hapal a skóroval. Následoval závěrečnýc hvizd rozhodčího s konečným výsledkem 4:1 pro Pražany.

"Musím hráče pochválit za předvedenou hru z úvodu utkání. Mám radost, že jsme se dokázali brankově prosadit a věřím, že budeme při chuti i dál," zhodnotil zápas trenér Petr Janoušek.

FC Hradec Králové U17 – AC Sparta Praha U17 1:4 (0:3)

Branka: 66. Zbořil - 2. Sejk, 12. Bláha, 16. Gelashvili, 79. Hapal. Rozhodčí: Řeháček - Vlasjuk Milner. Počet diváků: 110 diváků.

Hradec Králové: Bleha – Kiec, Poláček, Donát, Králíček, Hak (55. Hájek), Kejř (63. Zbořil), Šípek (63. Šaněk), Štipák, Kosař, Podsadlo.

Sparta: Benada – Gabriel A. (46. Sláma), Gelashvili, Čejka (60. Borkovec), Szewieczek, Vokřínek, Bláha (60. Lukavský), Kolář (46. Hapal), Jonáš, Sejk, Hájek.