Osmnáctka porazila Čáslav 9:0

15. 4. 2018 | 16:07zpět na seznam novinek

Stejně jako šestnáctka v neděli na Strahově zvítězila nad Čáslaví i osmnáctka.

Hned od začátku šla Sparta do hry s velkým nasazením a bylo evidentní, že si je vědoma, že má herně navrch. To v zápase potvrdila. Do vedení však Spartu poslal Radimský až ve 30. minutě, když se mu podařilo vstřelit branku v hromadném souboji před bránou hostů. Radimský proměnil o několik minut později další šanci a navýšil skóre na 2:0.

Skoro celá hra se odehrávala jen na polovině hrací plochy hostující Čáslavi. I když byla Čáslav snaživější než její mladší část, která podlehla dopoledne šestnáctce 0:16, nepustila ji Sparta k šanci. Celou dobu si držela hru na své straně a již v první půli se dalo s klidem předpokládat, že zápas skončí vítězstvím domácích. Před koncem 1. poločasu ještě navýšil Prokopec na 3:0.

V druhém poločase navýšil sparťanské skóre vlastním gólem hráč Čáslavi Kurka, který doťukl přihrávku domácích.

Čáslav se neřestávala snažit, ale Sparta byla zkrátka viditelně o několik tříd výše. Do konce zápasu skóroval ještě dvakrát Kotouček, Peřina, Dukay a Szewieczek, každý po jednom gólu. Čáslav tedy odjela s porážkou 0:9.

Trenér Erich Brabec po zápase:

“Už ten zápas šestnáctky napověděl, jak bude vypadat náš zápas. Kluci k tomu přistoupili velmi dobře, chtěli dávat góly, jenom škoda, že některé situace jsme nedotáhli dál, abychom těch gólů dali víc a kluci, co jsou v ofenzivní části, získali ještě větší sebevědomí. Byl to zápas, kdy si hodně ověřili ofenzivní fázi. Bylo to povinné vítězství, ale s nedostatky ve finální fázi, u přes těch devět gólů.”

AC Sparta U18 - FK Čáslav 9:0 (3:0)

Branky: 30. Radimský, 38. Radimský, 44. Prokopec, 65. Kotouček, 68. Peřina, 69. Kotouček, 75. Dukay, 86. Szewieczek. Rozhodčí: Hurych - Kučera, Tsarev.

Sparta: Pecháček - Štětina, Kotouček, Volf, Alexandr, Radimský, Prokopec (46. Novák), Peřina, Konopásek (46. Dukay), Ambler, Baftijar (21. Gabriel).

Čáslav: Vyhnánek - Jelínek, Kurka, Procházka, Klepal, Švajcr, Suchý, Klinger, Chábera (82. Altmann), Masopustu (46. Beran), Černý.