Lucemburská mise úspěšná

27. 9. 2017 | 19:11zpět na seznam novinek

Sparťanská devatenáctka zahájila svou cestu Youth League vysokou výhrou v Lucembursku. Na půdě Dudelange zvítězila 4:0 a vytvořila si skvělou pozici do domácí odvety.

Sparťanům skvěle vyšel vstup do utkání, hned v sedmé minutě se totiž ujali vedení. Daniel Mareček si postavil míč k přímému kopu z levé strany a jeho centr propadl malým vápnem až do sítě.

Zvýšit mohl o pár minut později Václav Drchal, jenže jeho průnik po levé straně zastavil skvělým zákrokem domácí brankář Esposito. Zato Bačkovský v brance Sparty měl práce pramálo, pokusy Omosanyi a Natamiho totiž nemířily přesně.

Ještě do přestávky sparťané své vedení zvýšili. Mareček zahrával rohový kop zprava, centr přetáhl až na volného Hezoučkého, jehož volej tečoval do brankářova protipohybu Drchal.

Sparťané v utkání, zejména v začátku druhé půle, působili lehce nervózním dojmem, defenziva ale pracovala spolehlivě a Lucemburčané už si žádnou dobrou příležitost vytvořit nedokázali.

To hosté přidali ještě další dvě branky. Nejprve po levé straně unikl po přihrávce Hezoučkého Majka a míč naservíroval před prázdnou branku Drchalovi, který se nemýlil.

V posledních vteřinách utkání ještě pečetil vítězství Sparty střídající Christian Frýdek, který se prokličkoval do vápna a pomalu rezignujícímu soupeři zasadil čtvrtý zásah.

Sparťané tak do pražské odvety půjdou se solidním náskokem. Dudelange přivítají v GENERALI Areně ve středu 18. 10. od 17 hodin.

U19: F91 Dudelange – AC Sparta Praha 0:4 (0:2)

Branky: 7. Mareček, 34. a 65. Drchal, 90. Frýdek.

ŽK: Mendes, Sabotic, Natami, Da Silva Santos.

Dudelange: Esposito – Da Silva Santos, Goncalves, Ozkan, Brandenburger – Omosanya (73. Mancini), Sabotic, Camara (84. Millot) – Vilar Rodriguez, Klica (39. Mendes), Natami.

Sparta: Bačkovský – Majka (75. Tvaroh), Hucek, Maksić, Šnajdr – Sedláček (79. Frýdek), Šimáček – Novotný (46. Fortelný), Mareček, Hezoučký – Drchal.

Rozhodčí: Teixeira (Portugalsko) - Parente, Terrazo (Andorra).