Hladké vítězství, devatenáctka nasázela Slovácku šest branek

28. 10. 2017 | 16:09zpět na seznam novinek

Už první poločas, kdy se hra prakticky nepřesunula z poloviny Slovácka, naznačil, jakým směrem se bude střetnutí Sparty s moravským týmem ubírat. Přesto týmy odcházely o přestávce do kabin pouze s minimálním rozdílem ve skóre. Druhá půle pak už byla zcela v režii domácího celku, a tak se nakonec sparťané mohli radovat z vysokého vítězství 6:1.

Mezi dvě utkání se zahraničními soupeři – ve středu bojovala značná část hráčů A-dorostu v Anglii s U23 Newcastlu United a 1. listopadu je čeká střetnutí UEFA Youth League proti RB Salzburg – se vmáčl zápas nejvyšší celostátní dorostenecké soutěže, kdy svěřenci trenéra Miroslava Kriega hostili na Strahově průběžně deváté Slovácko, kterému se v posledních zápasech nedařilo.

Už úvod utkání v Praze naznačil, že tomu nejspíš ani tentokrát nebude jinak. V šesté minutě vyrazil dopředu Jan Fortelný a prudkou střelou pravačkou zpoza vápna dokonale zaskočil brankáře Slovácka Matěje Kováře. Sparta se ujala vedení, které o dvacet minut později navýšil Pavel Hezoučký poté, co dorazil do sítě míč, který se odrazil od Kováře po střele Václava Drchala.

Domácí tým si vytvořil minimálně tři další výrazné příležitosti, zvýšit brankový zisk ale nedokázal. Naopak na druhé straně se radovali hosté. Před poločasem dokázali vyrazit do rychlého protiútoku, využili nedorozumění v zadních řadách domácího celku a díky trefě Olšanského stáhli na rozdíl jediné branky.

Ve středu 1. 11. od 17:00 na Letné UEFA YOUTH LEAGUE: Sparta U19 vs. Red Bull Salzburg U19

Úvod druhé půle kopíroval začátek zápasu. Sparťané se opět bleskově vydali dopředu, od skvěle hrajícího Kristiana Flaka balón po několika odrazech v pokutovém území doputoval k Janu Fortelnému a ten jej napálil do sítě. Zanedlouho se pokusil přidat svůj druhý zásah Dominik Šimáček, s jeho šikovnou hlavičkou si ale Kovář poradil.

V 76. minutě se už ale střední záložník, kterému se skvěle vyvedl i středeční zápas proti Newcastelu United, prosadit dokázal. Tentokrát na pravé straně hřiště skvěle zapracoval Pavel Hezoučký a vybojoval míč, který následně nahrál Dominiku Šimáčkovi. Ten skvěle našel skulinku mezi brankářem a levou tyčkou a zvýšil na 4:1 pro domácí.

Poslední desetiminutovka přinesla další dva zásahy Sparty. Nejprve se k penaltě nařízené po faulu na sebe postavil současný nejlepší střelec A-dorostu Václav Drchal a po zemi k tyči ji proměnil. Jen dvě minuty na to poslal Zbyněk Konopásek zpětný centr na dobíhajícího Adama Alexandra, který upravil skóre na konečných 6:1 pro Spartu.

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 6:1 (2:1)

Branky: 6. Fortelný, 26. Hezoučký, 46. Fortelný, 76. Šimáček, 81. Drchal, 83. Alexandr – 38. Olšanský

ŽK: Olšanský, Miklík

Sparta: Bačkovský – K. Tvaroh (46. Konopásek), Hucek, Maksić, Šnajdr – Hezoučký, Šimáček, Alexandr, Fortelný (71. Peřina), Flak (60. Ch. Frýdek) – Drchal

Slovácko: Kovář – Baran (75. Chytil), Jamný, Řihák, Miklík – Pernica, Leskovjan, Olšanský, Janša (78. Furmánek) – Kohút, Hajnoš (65. Řehola)

• 28. 10. 2017 AC Sparta Praha U19 - 1.FC Slovácko 6:1