Devatenáctka vyřazena

21. 11. 2017 | 20:31zpět na seznam novinek

Sparťanská devatenáctka v Rakousku překvapení domácímu Salzburgu nepřipravila. Rakušané zvítězili 2:0 a po vítězství 4:2 v prvním utkání na Letné postupují do dalšího kola.

Sparťané však v Grönigu začali výtečně a první půlhodinu byli Salzburgu víc než vyrovnaným soupeřem. Obrovskou šanci promarnil po patnácti vteřinách hry Drchal, který z úhlu těsně minul domácí branku.

Sparťané byli aktivní a dokázali s domácími hrát vyrovnanou partii. Postupem času ale Salzburg začínal prokazovat svou kvalitu a vytvářel si šance. Szoboszlai z přímáku otřel míč o břevno branky Huga Bačkovského, Schmidt ji krátce na to minul.

Bezbrankové skóre do přestávky nevydrželo. Ve sparťanském vápně se uvolnil Meister a tvrdou ranou nedal Bačkovskému šanci.

Druhý zásah Rakušanů přidal v pětapadesáté minutě Schmidt, který do sítě poslal přízemní pas zprava efektní patičkou.

Vytáhlý útočník Salzburgu ještě do konce utkání nastřelil tyč a protože v samotném závěru promarnil velkou šanci Sedláček, podlehla Sparta Salzburgu 0:2. Po domácí porážce 2:4 v prvním utkání tak sparťané v Youth League končí.

FC Salzburg U19 – AC Sparta Praha U19 2:0 (1:0)

Branky: 41. Meister, 55. Schmidt.

ŽK: Szoboszlai, Dembele – Novotný, Mareček, Šnajdr.

ČK: Dembele

Salzburg: Zynel - Gölles, L. Meisl, Dembele, Gazibegović – Sturm (71. Stosic), Gorzel, Szoboszlai (84. Zikic) – Meister (65. Anselm), Schmid, Schmidt.

Sparta: Bačkovský – Burda, Mareček, Köstl, Šnajdr – Šimáček, Sedláček – Novotný (67. Tvaroh), Hložek (60. Peřina), Ch. Frýdek (84. Bláha) – Drchal.

Rozhodčí: Vitkov – Lebedev, Vorontsov (Rusko).