Devatenáctka vládne Praze!

25. 11. 2017 | 14:35zpět na seznam novinek

Povedenou sobotu má za sebou sparťanský nejstarší dorost, který v derby porazil Slavii vysoko 5:3. O dvě z branek se postaral nejlepší sparťanský střelec letošní sezony Václav Drchal, který už si připsal jednadvacet branek.

Na rozdíl od posledního utkání v Plzni tentokrát Sparta nic neponechala náhodě a záhy se ujala vedení. Běžela sedmá minuta utkání, když se míč, o který bojoval teprve patnáctiletý sparťanský útočník Adam Hložek s dvěma slávistickými obránci, odrazil k Dominiku Šimáčkovi, který jej po rychlém zpracování poslal pravačkou do sítě.

Domácí dokázali zanedlouho vyrovnat. V osmnácté minutě se vydali do protiútoku, na konci akce pak byl Tomáš Čvančara, který v situaci jeden na jednoho překonal gólmana Šimona Pecháčka. Radost z vyrovnání ale domácím vydržela pouhou minutu. Sparťanský kapitán Ríša Sedláček skvěle rozehrál rohový kop a našel ve vápně stopera Zdeňka Hucka, který vrátil rudým vedení.

Několikrát se pokusil překonat brankáře Radimského Václav Drchal, ten ale vždy na poslední chvíli dokázal na brankové čáře zasáhnout. Po půl hodině hry přišla pro sparťany nepříjemná situace. K už tak početné marodce přibyl Dominik Šimáček. „Zkomplikuje nám to i zápasy v Anglii, se Šimim jsme napevno počítali,“ mrzelo po utkání trenéra Ericha Brabce.

Tlak Sparty pokračoval i zkraje druhé půle, po osmi minutách ale přišlo vyrovnání vršovického celku, když nařízenou penaltu proměnil kapitán Beňo. Sparťané se v reakci pustili dopředu, a to se jim po čtvrt hodině vyplatilo. Střelu Václava Drchala dokázal Radimský vyrazit, ke své smůle ale jen na kopačky Christiana Frýdka, který vrátil svému týmu vedení a oslavil trefu s početnými přítomnými sparťanskými fanoušky.

O tři minuty později už byl rozdíl skóre dvoubrankový. Kanonýr Václav Drchal se pustil do úniku, využil svou fyzickou zdatnost a důrazně si odstavil všechny, kteří mu stáli v cestě, a překonal Radimského. Pět minut před koncem pak přidal přesným kopem pátou branku Sparty a současně svůj jedenadvacátý zásah v sezoně.

Domácí stačili v nastaveném čase už pouze snížit na konečných 3:5 po zásahu Drozdy. Sparťanská devatenáctka po skvělém týmovém výkonu porazila odvěkého rivala a po utkání si užila oslavy s fanoušky, kteří se ke klukům přidali při oslavném skandování „Spartička je nejlepší“ na hřišti.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 3:5 (1:2)

Branky: 18. Čvančara, 53. Beňo, 90.+1 Drozda – 7. Šimáček, 19. Hucek, 67. Ch. Frýdek, 70. Drchal, 85. Drchal

ŽK: Sintean, Čvančara

Slavia: Radimský – Drozda, Mach (71. Čerňanský), Beňo, Čvančara – Sintean (86. Bejbl), Kosek, Hönig, Macháček – Nabiyev (46. Havránek), Schneider.

Sparta: Pecháček – Patrák, Hucek, Burda, Šnajdr – Čajkovský (73. Flak), Sedláček, Šimáček (31. Alexandr), Ch. Frýdek (83. K. Tvaroh) – A. Hložek, Drchal.