Devatenáctka slaví postup

18. 10. 2017 | 19:15zpět na seznam novinek

Sparťanská devatenáctka porazila lucemburské Dudelange i podruhé. O výhru 3:1 musela bojovat a ve druhém poločase otáčet skóre, nakonec však postupuje do druhého kola Youth League.

Úvod střetnutí přinesl poměrně nervózní výkon z obou stran, Bačkovský si poradil s pokusem Natamiho, na druhé straně pálil Fortelný mimo a přesně nemířila ani Maskićova hlavička po rohovém kopu.

Skóre se měnilo až po půlhodině hry, kdy se ve sparťanském vápně uvolnil Michael Omosanya a prostřelil Bačkovského.

Sparťanští trenéři sáhli po střídání, Sedláčka nahradili Alexandrem, a jejich svěřenci vrhli síly do útoku. Právě Alexandr se prezentoval dvěma povedenými pokusy, jenže vyrovnat nedokázal, stejn jako Pavel Hezoučký, který hlavičkou po Fortelného centru minul téměř odkrytou branku soupeře.

Vyrovnání se tak sparťané dočkali až v 57. minutě, když Christian Frýdek našel přesným centrem nikým nehlídaného Filipa Maksiće, který si míč zpracoval a tvrdou ranou překonal brankáře Dudelange.

Poslat Spartu do vedení mohl krátce na to Alexandr, který si vyměnil míč s Flakem, jenže jeho povedenou střelu z první zvládl Esposito vykopnout a Daniel Mareček svou dorážkou trefil jen obránce.

Ve svých třech šancích pak neuspěl ani střídající Ondřej Novotný. Nejprve po Flakově pasu za obranu neměl dostatek času na zakončení a trefil Esposita, poté zblízka přestřelil branku a nakonec z brejku poslal míč znovu jen do brankáře Dudelange.

Vítězný gól tak v 83. minutě vstřelil až Daniel Fišl, který přesnou hlavičkou zužitkoval Frýdkův centr z levé strany. Gólovou pojistku pak dvě minut na to přidal Kristián Flak, když nekompromisní střelou pod břevno zvýšil už na rozdíl dvou branek.

Sparťané tak Dudelange porazili i podruhé a ve druhém kole změří síly s rakouským Salzburgem, posledním vítězem UEFA Youth League.

AC Sparta Praha U19 – F91 Dudelange U19 3:1 (0:1)

Branky: 57. Maksić, 83. Fišl, 85. Flak - 30. Omosanya

ŽK: Hezoučký - Esposito

Sparta: Bačkovský – Tvaroh (76. Šnajdr), Maksić, Fišl, Flak – Fortelný, Sedláček (37. Alexandr), D. Mareček, Hezoučký – Ch. Frýdek, Drchal (64. Novotný).

Dudelange: Esposito – Da Silva Santos, Özkan, Goncalves, Ahmetxjekaj – Omosanya (64. Mendes), Sabotic, Martins David Batista, Camara (64. Klica) – Natami (85. Mancini), Vilar Rodrigues.

Rozhodčí: Tarajev – Klaasen, Pajustik (Estonsko).