Devatenáctka sestřelila Sigmu ze standardek

6. 5. 2017 | 16:59zpět na seznam novinek

Sparťanská devatenáctka vítězně zvládla utkání 27. kola a na Strahově porazila Sigmu Olomouc 2:1. O vítězství rozhodli ze standardních situací Dan Köstl s Richardem Sedláčkem.

První poločas patřil domácím, kteří si také vytvořili první šance. Příležitosti Sedláčka a Novotného ale ještě úvodní branku nepřinesly – v té první skončil míč v zámezí, v druhé zasáhl hostující brankář.

Jenže právě z následujícího rohového kopu sparťané konečně udeřili a Dan Köstl hlavičkou otevřel skóre.

Sparťané měli v prvním poločase více ze hry, Sigma ale přesto dokázala ještě do přestávky vyrovnat. Baďura se prosmýkl sparťanskou obranou a zblízka nedal Bačkovskému šanci.

Vyrovnávací gól Hanáky povzbudil a ti do druhého poločasu vstoupili s chutí. Z převahy ale vedoucí gól vytěžit nedokázali, a ke slovu se tak znovu začali pomalu dostávat sparťané.

Olomoucký brankář Machalický střelecké pokusy Plachého a Novotného ještě dokázal zastavit, ale když z přímého kopu napřáhl Richard Sedláček, byl gólman Sigmy konečně překonán.

Znovu nabyté vedení už svěřenci Miroslava Kriega udrželi a zápas bez výraznějších potíží dovedli do vítězného konce.

„Dnes to bylo další náročné utkání, podobné jako to poslední v Brně. Jsme ale v situaci, že pokud chceme být úspěšní a nejlepší, budeme v každém zápase pod tlakem. Proto jsem rád, že to dnes hráči znovu oddřeli a odbojovali, a přestože Olomouc podala skutečně velmi dobrý výkon, myslím, že jsme si vítězství zasloužili,“ chválil svůj tým trenér Miroslav Krieg. Jednotlivce však vyzdvihovat nehodlal, k bodům v zápase se Sigmou totiž sparťany dovedl především týmový výkon.

„V poslední době pokud hrajeme dobře a vyhráváme, je to především díky výkonu týmu. Díky poctivosti, dřině a nasazení. Samozřejmě, nemáme takovou produktivitu, jakou bych si přál, ale cením si toho vnitřního ducha. Toho, že když se tak moc nedaří, dokážou kluci znovu nastartovat,“ dodal k utkání trenér Krieg.

AC Sparta Praha U19 – SK Sigma Olomouc U19 2:1 (1:1)

Branky: 19. Köstl, 66. Sedláček – 31. Baďura.

ŽK: Köstl, Šimáček.

Sparta: Bačkovský – P. Tvaroh, Köstl, Plechatý, Dudl – Plachý (87. Majka), Mareček, Sedláček, Šimáček, Hezoučký (59. Fortelný) – Novotný (81. Drchal).

Sigma: Machalický – Juráš (72. Nízký), Neuer, Zima, Matoušek (68. Diblík), Beňa, Voleský (70. Zlatohlávek), Baďura, Zifčák, Sláma, Zmrzlý (84. Grygar).

Rozhodčí: Šálková – Polena, Les.