Devatenáctka podlehla Příbrami 2:4

25. 2. 2017 | 13:58zpět na seznam novinek

Devatenáctka podlehla v úvodním jarním zápase nejvyšší dorostenecké ligy Příbrami 2:4. Sparťané sice vedli po dvou brankách Drchala po prvním poločase 2:1, hosté však v druhé půli dokázali vývoj utkání zvrátit na svoji stranu.

Sparťané vstoupili do zápasu velmi aktivně a již od prvních minut na hřišti dominovali. V šesté minutě se Václav Drchal efektivně zbavil svého obránce a v následném úniku dokázal prostřelit příbramského brankáře Jedličku.

Dvougólové vedení měl na kopačce Dao, jeho dorážka po rohovém kopu ale mířila přesně doprostřed branky, kde stál připravený Jedlička. O pár minut později zahrozili sparťané po rohovém kopu znovu, tentokrát však Burda hlavičkoval do břevna.

Hosté dokázali z ojedinělé příležitosti v prvním poločase vyrovnat. Po centrovaném míči se ve skrumáži před Bačkovským nejlépe zorientoval Ric, který se štěstím dopravil míč za sparťanského brankáře.

Devatenáctka ale na inkasovanou branku zareagovala velmi rychle a vedení na svoji stranu uzmula ještě před poločasovou přestávkou. V dvaačtyřicáté minutě se střelou na zadní tyč prosadil svým druhým gólem v zápase Drchal. Odchod do kabin ale mohl být ještě radostnější. Drchal uvolnil geniální přihrávkou Plachého, ten však branku přestřelil.

Do druhé půle vstoupili příbramští jako vyměnění. Začali více držet míč na svých kopačkách a vytvářeli si gólové šance. Vyrovnávací branku obstaral v 54. minutě pohlednou střelou ze střední vzdálenosti Matoušek. O dvě minuty později se navíc dorážkou prosadil Polák, čímž dostal příbramský tým poprvé v zápase do vedení.

Sparťanská snaha za vyrovnáním bohužel ztroskotávala na řadě nepřesností, v případě Marečkovy hlavičky na spojnici břevna a tyčky. Hosté pak ze standardní situace přidali čtvrtý gól, čímž si vítězství de facto pojistili.

„Prohra je bohužel zasloužená, spravedlivá. Vytvořili jsme si dostatek gólových příležitostí na to, abychom zápas zvládli. Fotbal je o efektivitě, my jsme ale svoje šance nevyužili a Příbram vytěžila z minima maximum. Po brance na 2:3 u nás nastal psychický zlom, role v zápase se úplně obrátily. Hodně jsme kazili, nedokázali si vytvářet šance. Dnes jsme bohužel zaplatili daň za naši střeleckou nemohoucnost,“ mrzely neproměněné šance trenéra Miroslava Kriega.

Další utkání čeká devtanáctku v sobotu 4. března od 11 hodin proti Slavii.

AC Sparta Praha U19 – FK Příbram U19 2:4 (2:1)

Branky:6. a 43. Drchal – 40. Ric, 54. a 76. Matoušek, 56. Polák.

ŽK: Fortelný - Ric.

Sparta: Bačkovský – Mareček, Tvaroh P., Burda, Plechatý – Novotný (67. Traore), Plachý (46. Sedláček), Tvaroh K., Fortelný (76. Boula) - Drchal, Dao (46. Majka).

Příbram: Jedlička – Vávra, Šíma, Pohořálek, Jandera – Ric, Matoušek, Hloušek (85. Pazderník), Rataj – Polák (89. Lukavský), Janota.

Rozhodčí: Kyncl – Hradil, Nebáznivý.