Devatenáctka obhájila titul

30. 5. 2017 | 16:09zpět na seznam novinek

Opět po roce se nejstarší sparťanský dorost raduje ze zisku mistrovského titulu. Devatenáctka musela získat k jistotě tři body. To se povedlo dnes na Slovácku, ačkoliv průběh utkání byl vše, jen ne klidný. Po jeho konci ale mohly oslavy vypuknout naplno.

Z první branky se radovala Sparta záhy. Sedláček našel krásnou milimetrovou přihrávkou Drchala v prostoru mezi penaltou a malým vápnem a ten poslal hlavou míč do sítě. Stejný hráč si zanedlouho připsal další trefu, když sám přešel do pokutového území, kde si parádní kličkou obhodil gólmana a přidal druhý gól Sparty.

Ve 25. minutě se zdálo být rozhodnuto. Christian Frýdek zahrával rohový kop, míč se odrazem dostal k Dominiku Šimáčkovi na šestnáctce a ten z první poslal míč za záda slováckého brankáře. Po dvou chybách v závěru poločasu, kdy zůstal ve vápně nehlídaný domácí hráč, se ale před pauzou Slovácko dotáhlo na rozdíl jediné branky.

Zkraje druhé půle bylo ještě hůř. Po šesti minutách rozehrávali domácí standardku ze strany, naběhli si na zadní tyč a překonali bezmocného sparťanského brankáře. Neradovali se ale dlouho. V 59. minutě se dostal Drchal na hranici šestnáctky k balónu a svižnou strelou do šibenice dal na 4:3. I vedro, které panovalo, pak způsobilo, že se do konce skóre neměnilo, jelikož hráčům rychle ubývalo sil.

"Spadnul nám kámen ze srdce," hodnotil po utkání Miroslav Krieg. "Trochu jsme v posledních kolech hráli ruskou ruletu, projevovalo se vyčerpání, museli jsme hodně improvizovat se sestavou a tím víc jsme rádi, že jsme sezonu dotáhli do vítězného konce," potěšilo trenéra A-dorostu. V zápase si pochvaloval především práci Drchala, střelce hattricku, potěšili jej ale i stopeři Penc a Dudl a obránce Flak, který se vrátil do sestavy po delší době.

U19 | 1.FC Slovácko - AC Sparta Praha 3:4 (2:3)

Branky: 40. a 43. Janša, 50. Šánek - 3., 15., 59. Drchal, 29. Šimáček.

ŽK: Drchal, Alexandr.

Slovácko: Trmal – Chytil (66. Řihák), Olšanský, Miklík, Jamný, Janša (71. Furmánek), Kohút, Krejčí (46. Leskovjan), Obdržálek (58. Hani), Škubník, Šánek (82. Pernica).

Sparta: Kotek – Penc, Flak, Sedláček, Plachý, Šimáček (52. Alexandr), Dudl, Pavlík, Ch. Frýdek (37. Hezoučký, 84. Šnajdr), Fortelný, Drchal (89. Konopásek).

Rozhodčí: Nejezchleb – Lenfeld, Marek.