Devatenáctka na soustředění vysoko porazila České Budějovice

13. 1. 2016 | 18:30zpět na seznam novinek

I po odchodu kapitána a nejproduktivnějšího útočníka podzimu, Matěje Pulkraba, který si dnes zahrál první utkání za A tým, si A-dorost udžel svoji ofenzivní sílu. V Budějovicích byl k vidění hattrick, ale i parádní dělovka z pětadvaceti metrů.

Svěřenci trenéra Davida Holoubka nastoupili k utkání na jihu Čech jako favorité a opět potvrdili své kvality. Sparťanského kouče potěšilo, že ačkoliv se jeho tým po šesti tréninkových jednotkách postavil nelehkému soupeři, dokázal si udržet potřebné síly po celé utkání.

K nejvýraznějším momentům zápasu, ve kterém Sparta zdolala Jihočechy vysoko 8:2 patřila rozhodně dělovka stopera Davida Březiny z pětadvaceti metrů. Obránce přesně trefil na zadní tyč šibenici a navyšoval na 3:0. Ve druhé půli pak stačilo Turynovi pouhých jedenáct minut k tomu, aby zkompletoval hattrick, kde se ukázala krásná spolupráce s přihrávajícím Mustedanagičem.

"Utkání mělo vysokou kvalitu a jsem rád, že ho kluci takto zvládli. Velmi mě potěšila útočná síla, kterou jsme dokázali předvést i bez Matěje Pulkraba. Teď se opět vrhneme do tréninku a už se moc těšíme na sobotní utkání s Mnichovem 1860," řekl trenér David Holoubek.

SK Dynamo České Budějovice - AC Sparta Praha 2:8 (1:3)

Branky: 9. Novotný, 10. Mareček, 25. Březina, 51. F. Hašek, 71. Turyna, 73. Turyna, 78. vlastní, 81. Turyna

1. poločas: Čtvrtečka - Sváta, Březina, Köstl, Čmelík - Wiesner, F. Hašek, Mareček, Plachý - Novotný, Havelka

2.poločas: Čtvrtečka - Eichler, Mareček, Köstl, Balvín - Wiesner, F. Hašek, Mustedanagič, Urban - Ch. Frýdek, Turyna