Další hattrick Václava Drchala rozhodl o výhře A-dorostu nad Frýdkem-Místkem

19. 9. 2017 | 15:58zpět na seznam novinek

Ani v sedmém utkání 1. celostátní dorostenecké ligy nenašli svěřenci hlavního trenéra Miroslava Kriega přemožitele. Bez ztráty jediného bodu sparťané vedou tabulku, v hodnocení střelců je na první pozici útočník Václav Drchal, který zatím nastřílel třináct branek.

Od začátku utkání bylo na první pohled jasné, kdo bude na Strahově určovat tempo hry. Domácí jasně dominovali v rychlosti i technice a soupeř měl co dělat s odvracením nebezpečných situací. Ve čtvrté minutě se k zakončení dostal Lukáš Čajkovský. Jeho střela sice prošla za záda frýdeckomísteckého brankáře Blažka, tam ji ale zastavila branková konstrukce.

V desáté minutě se do vápna Frýdku-Místku propracoval kapitán Sparty Richard Sedláček a hosté jej dokázali od míče odstavit pouze za cenu faulu. K nařízenému pokutovému kopu se postavil nejproduktivnější hráč A-dorostu i ligy Václav Drchal a tvrdou ranou do levého dolního růžku branky penaltu proměnil.

O pouhé dvě minuty později si vysoký útočník mohl gólovou radost vychutnat nanovo. Sparťané vyrazili do rychlého protiútoku a dokonale tak soupeře zaskočili. Netradičně na levém kraji obrany hrající Matěj Majka nacentroval Václavu Drchalovi a ten si připsal další trefu. Do poločasu se pokoušel opakovaně prosadit Pavel Hezoučký a na gólmana vystřelil i stoper Zdeněk Hucek, střely obou ale skončily pouze v zámezí.

„Vzhledem k tomu, že nám vypadl Karel Tvaroh, který teď po dvou týdnech absolvoval první trénink s týmem a jiní hráči tam nepůsobili přesvědčivě, rozhodli jsme se na pravý kraj obrany postavit Matěje Majku. Myslím si, že to zvládl a byl nebezpečný směrem dopředu,“ pochválil extrémně rychlého krajního záložníka trenér Erich Brabec.

Hosté do druhé půle vystřídali, po necelé čtvrt hodině ale inkasovali třetí branku. Václav Drchal tentokrát zpracoval, přešel do pokutového území, kde se kličkou zbavil obránce hostujícího celku a napálil balón mezi nohy gólmana Blažka. Sázka na risk se mu vyplatila a blonďatý útočník tak zkompletoval svůj hattrick a celkem si připsal už třináctý zásah v dosavadních sedmi zápasech.

Hráči devatenáctky napřeli své síly do útoku i nadále, jasnou herní převahu na trávníku už ovšem nedokázali dále gólově zúročit. S Frýdkem-Místkem se tak rozešli po výhře 3:0, která jim pomohla dále navýšit jejich vedení v lize. Na druhé Brno a třetí Olomouc mají v současnosti náskok čtyři respektive sedm bodů.

„Dnes se mi hodnotí podstatně lépe než o víkendu, i proto, že Václav Drchal momentálně prožívá skvělé období, kdy mu tam padne snad úplně všechno. Tým toho dokáže využít, nicméně já bych yl rád, kdybychom se dokázali prosadit i jinými střelci. Šance tam na to byly, nicméně jsme je opět nedokázali přetavit v góly. To je škoda, protože jsme mohli zápas rozhodnout už v první půli,“ řekl k utkání trenér Erich Brabec.

Jeho tým čeká další utkání hned v sobotu ve Zlíně, načež příští týden odcestuje do Lucemburska k prvnímu zápasu letošního ročníku UEFA Youth League. Radost realizačnímu týmu při náročném programu přináší dobře postupující rekonvalescence dlouhodobě zraněného stopera Mariana Burdy. „U Mariana Burdy je posun, už začal trénovat, včera byl poprvé s týmem, dnes ho čeká s námi druhý trénink, takže věříme, že to bude dobré. Zapojili se také hráči, kteří měli teploty – Jaroslav Peřina, Kristian Flak a Adam Alexandr,“ informoval Erich Brabec.

AC Sparta Praha – MFK Frýdek-Místek 3:0 (2:0)

Branky: 11., 13. a 58. Drchal

ŽK: Křenek

Sparta: Pecháček – Majka, Maksić, Hucek, Šnajdr – Hezoučký (62. Kotouček), Sedláček, Šimáček (62. Boula), Fortelný – Čajkovský, Drchal (74. Patrák)

Frýdek-Místek: Blažek – Dudek, Kudláček, J. Fukala, M. Fukala – Šohaj (46. Procházka),Trako, Křenek, Hammer – Ciesarík, Vokoun