Christian Frýdek vstřelil tři góly na Slovakia Cupu

28. 4. 2017 | 15:30zpět na seznam novinek

Česká reprezentace do 18 let má za sebou přípravný turnaj Slovakia Cup. V nominaci trenéra Luboše Kozla nechyběla řada sparťanských mladíků včetně Christiana Frýdka, který se tak odpojil od letenského áčka již před zápasem s Plzní. A právě Christian vstřelil tři góly ve třech turnajových zápasech.

Český výběr nejprve nastoupil v úvodním utkání proti Irsku a Christian Frýdek přispěl k výhře 3:1 dvěma góly. Všechny čtyři góly zápasu padly již během prvního poločasu a Christian Frýdek se trefil dvakrát v rozmezí šesti minut. Nejprve se prosadil v sedmnácté minutě a druhou trefu přidal ve třiadvacáté minutě.

V prvním utkání Slovakia Cupu porazil výběr trenéra Luboše Kozla irský celek 3:1 a do zápasu zasáhli také Václav Dudl, Domink Plechatý, Václav Penc a Jan Fortelný.

Na konečných 3:1 skóroval Růsek. Frýdek střídal v 80. minutě, kdy jej nahradil Domink Plechatý, Václav Dudl a Václav Penc odehráli celý zápas a v 78. minutě přišel do hry Jan Fortelný. Sedláček a Bačkovský do utkání nezasáhli.

V druhém utkání, které se hrálo v úterý 25. dubna, podlehli mladí čeští reprezentanti Turecku 0:1. V základní sestavě tentokrát byli Bačkovský, Plechatý, Sedláček a Fortelný. V průběhu zápasů naskočili také Frýdek a Penc.

V závěrečném utkání turnaje nastoupili svěřenci trenéra Kozla proti Rusku a zápas měl jednoznačnou hvězdu. Ruský útočník Ignatěv totiž vstřelil čtyři branky a zajistil svému týmu výhru 4:1. Jedinou českou trefu zaznamenal v tomto utkání Christian Frýdek, jenž odehrál celé utkání.

Stejně tak i brankář Bačkovský, Václav Dudl a Dominik Plechatý. Na posledních sedm minut zápasu naskočil také Richard Sedláček.

O den později, v pátek 28. dubna, byl na programu zápas o konečné sedmé místo. V něm se utkali čeští mladíci s Běloruskem a po remíze 2:2 zvítězili v penaltovém rozstřelu. V tomto utkání ze sparťanů nastoupili v základní sestavě Václav Penc, Richard Sedláček a Václav Dudl. První dva jmenovaní odehráli celé utkání, Dudl střídal o poločase.